Tap to unmute

Як працює медична евакуація за кордон - Арман Качарян

Поділитися
Вставка
 • Опубліковано 11 тра 2023
 • Вже понад рік повномасштабної війни в Україні Міністерство охорони здоров’я разом із Європейською комісією організовують евакуаційні рейси для громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.
  Цього тижня евакуйовано 24 пацієнтів до Німеччини, Литви, Нідерландів, Норвегії та Польщі. У групі є люди з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Це - мешканці Чернігівщини, Вінниччини, Київщини, Львівщини та Харківщини. У закордонних клініках їм буде забезпечене спеціалізоване лікування та подальша реабілітація.
  Евакуація проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» - приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.
  Спочатку пацієнтів перевозять від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт доставляють українців у країни Європи для спеціалізованого лікування.
  Нагадаємо, що постраждалі громадяни України мають кілька маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон.
  Перший - через обласний департамент охорони здоров’я, який має визначену особу, відповідальну за направлення на лікування за кордоном на період дії воєнного стану. Також можна звернутися в обласну лікарню до лікаря відповідної спеціальності на консультацію та запитати під час неї про можливість лікування за кордоном.
  Другий - подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам».
  Крім того, подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.
  Детальніше, про те як працює медична евакуація за кордон, в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" розповів начальник відділу з питань інновацій Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ - Арман Качарян.
  Долучіться до ініціативи та зробіть внесок на платформі ► u24.gov.ua/
  Підписуйтесь на офіційний канал Міністерства охорони здоров’я України ►
  bit.ly/38koMbv
  Слідкуйте за нами в месенджерах та соціальних мережах ►
  linktr.ee/MOH_Ukraine
  Офіційний сайт МОЗ України ► moz.gov.ua/
  Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19
  #МОЗ #МіністерствоОхорониЗдоров'яУкраїни

КОМЕНТАРІ • 0

 • вірю тільки зсу
  вірю тільки зсу 4 місяці тому

  Прошу розголос !
  За,що ми воюємо,за яке майбутнє ,за які права людини гідності і честі?
  Волинська область м.Луцьк обласна лікарня ,урологічне відділеня 21. 05. 2023р.17.00.
  Поступає людина похилого віку ,лежача .На коридорі ,за столом розпливлись дві старші жіночки ссср виховання лікарень ,дивляться на лежачу людина,яка поступає і кажуть:" О!А,що на ніч з нею ніхто не лишається з рідні ,а хто її поверне на інший бік!"Не кажу вже за за судно і памперси.
  А тепер питання ,для чого ці дві свиноматки сидять у відділенні і вночі хочуть спокійно спати? До яких пір в лікарнях буде це знущання з народу?
  Якщо за цю допомогу лежачому хворому потрібна якась доплата,вона повинна бути роздрукована в правилах лікані ,якщо це входить в зарплату і обов,язки ,то може треба брати на роботу персонал ,які вночі не спатимуть і наглядатимуть за такими хворими ?
  Це ми так йдемо в Європу ? Ні! Це в нас такі лікарі,медсестри ...вони не люди,вони істоти ,де замість серця долари.
  Це все треба скрізь писати і оприлюднювати на всю Європу ,в суди з прав людини .Інакше нічого ,нікрли не зміниться.
  Я вже мовчу за знущання лікарями над воїнами без рук і ніг.