Tap to unmute

Меня бендери не устраивают! Проблеми ВПО у нових громадах | Жити далі

Поділитися
Вставка
 • Опубліковано 1 лют 2023
 • Війна забрала у Насті все, крім доньки, і змусила починати життя спочатку у новому статусі - ВПО. За оцінками міністерства соцполітики сьогодні таких як вона майже 5 мільйонів. І їхня інтеграція у нових громадах проходить вкрай важко.
  Напишіть у коментарях - чи були ви свідками негативного ставлення до переселенців? Та як на вашу думку варто вирішувати конфліктні ситуації - адже нам українцям треба буде разом Жити Далі!
  1+1 media за підтримки Благодійної організації "Cмарт Ангел" запускає масштабний мультижанровий спецпроєкт "Жити далі". Його мета - допомогти українцям справлятися з негативними емоціями, піклуватися про ментальне здоровʼя, знайти нові точки опори та продовжувати жити, навіть коли наше мирне життя через повномасштабну війну рф в Україні поставлено на паузу.
  Контакти центрів психологічної підтримки
  Волинська область: (096) 845-04-50 (цілодобово), (050) 700-72-00, (067) 399-03-00, (066) 395-89-02, (068) 049-28-49.
  Львівська область: 0 800 211 444, 0 800 331 945.
  Івано-Франківська область: (068) 600-99-13.
  #житидалі #впо #психологічнадопомога
 • РозвагиРозваги

КОМЕНТАРІ • 2 386

 • Olga Zaets
  Olga Zaets Місяць тому +1099

  Я тільки 50 перших днів війни жила як впо. Бачили б ви, як я поверталася. Що в душі творилося. Готова була впасти і землю рідну цілувати. Як я побачила понівечену рідну землю... ніби це моє тіло понівечили... Ніколи раніше я б не могла подумати, як я люблю свій дім, свою рідну землю. Бідні люди. Як я співчуваю Вам!

  • Іван Славніков
   Іван Славніков Місяць тому +3

   Я з Кременчука, багато людей впо. На щастя ніколи не бачив та не чув негативу ні з місцевих ні від людей котрі вимушені були переїхати. Навпаки настільки багато людей, особливо підлітків котрі намагаються спілкуватись Українською хоч і чути що поки не все вдається. Але у магазинах, на вулиці, і у під'їзді всі все розуміють і ставляться з повагою. Я пишаюсь своїм містом що незважаючи ні на що, людяність і взаємоповага переважає усе.

  • Ainat Vinufet
   Ainat Vinufet Місяць тому +1

   ❤віри,здоров'я і миру вам ,вірю що перемога буде за нами і будемо жити ще краще.

  • Світлана Грищук
   Світлана Грищук Місяць тому

   @Феодосія Покотилова щ

  • Елена Филь
   Елена Филь Місяць тому +2

   Це так,готов все обійняти і цілувати.і тягне поветатися тільки додому, мені 68 і я хочу помертитна рідній землі,приповзу

 • Oksa Oksa
  Oksa Oksa Місяць тому +403

  Мы жили с мамой и дочкой два первых месяца войны в Польше в семье. Нас приняли очень тепло. Сейчас мы вернулись домой и до сих пор с огромной благодарностью вспоминаем семью Агнешки Орловской. До сих пор они нам периодически звонят и интересуются как мы.

  • Галина Андзалоне
   Галина Андзалоне Місяць тому

   @Михаил Сергеев може ви закриєтесь вже зі своєю російською пропагандою??? У поляків не має своїх проблем?? Тільки й думають як захватити захід України...тільки росія живе в гімні і хоче аби інші так жили

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому

   @Зоя Золотняк не за проросійську позицію, а за позицію, що їй всі винні. Все тій жінку було не так то ліжко замале, то їжа не така, то людей багато на кухні… Передивіться відео уважніше.

  • АЛИСА СЕЛЕЗНЕВА
   АЛИСА СЕЛЕЗНЕВА Місяць тому

   @Валентина Панасенко варвары

 • Оксана Опашнянська
  Оксана Опашнянська Місяць тому +228

  Очень тяжело быть беженцем.это в первую очередь языковый барьер,.Нас приютила Швеция .СпасиБо шведам за всё. Быстрей бы домой Моя родина Донецк ( нас 7, Я ,дочь и 5 детей).Пусть благословит Господь каждого, кто нам помогает.

  • GVR
   GVR 15 днів тому

   @Natali Natali ей при рождении его забыли вложить в черепную коробочку

  • great
   great Місяць тому

   @Ilona Me вам яке діло? Вони жили за ваш рахунок чи що?

  • Алексей Алексеев
   Алексей Алексеев Місяць тому

   @Игорь Саковский за сколько минут вы научились узнавать направление прилетов? А у них было 9 лет. На донецком направлении работают донецкие. сами себя обстреливают? своих детей и свои семьи? А потом по ротации приходят домой и обнимают тех, кого обстреливали, свою семью?

 • letitdonow
  letitdonow Місяць тому +409

  Моя мама як біженка зупинилась в Одесі. Дуже гарне ставлення місцевих жителів! Дуже вдячна одеситам за розуміння, співчуття, допомогу , людяність!!!! Всім, всім одеситам величезна подяка і низький уклін!

  • MrSiam8
   MrSiam8 16 днів тому

   @Надежда Рубан скоро ви будете китайською народною республікою

  • MrSiam8
   MrSiam8 16 днів тому

   @Дария Поляруш так воно і є на всі 100%. Треба знати свою історію, а ті,що понаїхали з рашки їм байдуже до наших традицій. Це тіла, які не цінують не тільки чуже,але і до свого їм діла нема. Голова їм дана для того, щоб тільки жувати

  • Gatto Gatita
   Gatto Gatita Місяць тому

   @Хитрый Кот pnx бот ольгінсткий

 • elena tosluku
  elena tosluku Місяць тому +584

  Бідні моі люди, як же вам важко , скільки горя вам випало пережити . Перемішане життя. Люблю вас усіх, обнімаю вас, не сердяться один на одного, простіть що не так

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому

   @Надежда Рубан ні, твої на черзі.

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому

   @Надежда Рубан змініть музику. Одне й те ж про « данбили бамбас» та розіп‘ятого хлопчика у трусиках. Самим не надоїло???

  • Марія Ков
   Марія Ков Місяць тому

   @Марина Бабенко пані ви що йо .?

 • Lana Maufras
  Lana Maufras Місяць тому +365

  Люди!!! Оставайтесь людьми, будьласка!!!!!мы должны объединяться, а не розьединяться!!!! Так буде все Укратна!!!!💛💙

  • Наталія Грантовська
   Наталія Грантовська Місяць тому

   @Светлана то ли дело ваши скрепьі)))" круче" них у вас лишь ваша лишняя хромосома

  • Наталія Грантовська
   Наталія Грантовська Місяць тому

   @Хитрый Кот не врите)))

  • Сударшана чакра
   Сударшана чакра Місяць тому

   @Марія Герега
   Тебе переобуваться пора. Власть меняется. 😆 Зрозумiло?
   А твою мойву учить никто не собирается. Сама скоро будешь учить польский, венгерский, чешский или английский. 😄

 • Наталья Сергеева
  Наталья Сергеева Місяць тому +60

  Я из Харькова.Грады,самолёты, в обстрелы,погреб/2 на 2,где мы были в шестером, метро,холодный пол,много страха и слёз. До сих пор плохо сплю,головная боль,остался страх от резкого стука,чего либо.Но я не об этом.Мы уехали в Чехию с дочкой.Много хорошего,люди встречались понимающие.Но были и те,которые смотрели на тебя/а чего ты сюда приехала.....Было всего.Согласна с психологом/тот кто через это не прошёл -не поймёт. Мы приехали домой,слава богу целое жилье. До сих пор обстреливают. Но мы дома.НО ДРУГИЕ ,КОТОРЫЕ ЧЕРЕЗ ЭТО НЕ ПРОШЛИ.НЕ ПОЙМУТ,МОГУТ СОЧУВСТВОВАТЬ,ЖАЛЕТЬ,НО НЕ ПОЙМУТ. Надо в ЭТОМ быть.Вчера с дочкой проехались на район /Салтовки, вы не представляете что там делаеться,это спальный был район,там жило не одна сотня людей и нет ни одного целого дома/это многоитажки .Мы ходили часа 2 в этом районе и я не могла успокоиться от слёз. Смотрела на эти развалины, снесенные от взрывов балконы,этажи,забитые фанерой окна.И за каждым окном была жизнь,смех детей,любовь,ссоры жизнь.И ничего этого нет,уже нет.И давайте смотреть правде в глаза,нас люди ,через это не прошедшие, живя в комфорте и тишине-нас не поймут....Никогда не поймут.И хочу сказать,русский язык тут не причём. Это у нас в голове.Я дома и вокруг меня разговаривают на разных языках и проходят через этот ужас ,страдают,люди говорящие на разных языках,в то числе и на русском.И пусть задумаються те ,которые думают по другому.А мы ХАРЬКОВЧАНЕ, где много русскоязычных ,закрываем своей грудью, то что стоит позади нас.

  • Марія Ков
   Марія Ков Місяць тому +3

   А чого ви притензії ставите до західної України,а не до раші ,ми що на вас нападали ?

  • Светлана Чернодуб
   Светлана Чернодуб Місяць тому +7

   @Nataliya Danylyuk Наталя, ваше высокомерие вас не красит. Западная Украина очень долго была под Польшей и язык, на котором вы говорите, не чистый украинский, поэтому не задирайте нос. И я знаю, о чем я говорю. Моя прабабушка из Западной Украины.
   Зачем вы разделяете. Люди с Восточной Украины не отвечают за то время, когда их землю заселяли россиянами, за ту политику, которая велась на этих землях.
   Сейчас надо объединяться. Добрее будьте. Берите пример с поляков.

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому +5

   @Nataliya Danylyuk Это кому претензии??? Я и 90% моих знакомых, таких же как и я Харьковчан - "щірі українці", независимо от того, что по паспорту евреи, русские, белорусы и т.д., говорящие как на русском, так и на украинском. Мы работали с переселенцами, волонтерили, вкладывали душу в наш любимый украинский Харьков... А тон свой свысока уберите, гордыню обуздайте, отвратительно напоминает российский шовинизм.

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому +3

   @Фурія А мне понравился! Как Харьковчанке - понравился! А вы приедьте к нам погостить и, глядишь, через месяц-другой мир по-другому будете воспринимать.

 • Надежда Рентген
  Надежда Рентген Місяць тому +147

  С языком действительно проблема😕 Отдельные люди думают что могут мне делать замечания по поводу языка, в то время как я остаюсь в стране и не еду за границу, работаю там куда переехала и оказываю помощь тем кто нуждается. Я учу украинский язык и стараюсь на нём говорить, на сколько для меня это возможно. Хочу сказать большое спасибо тем кто мне помог и помогает адаптироваться вновь прибывающим.🤗🤗🤗❤️

  • great
   great Місяць тому +1

   @И Борсукова згідна з вами повністю! Мені соромно бачити коли наші наших починають гнобити і ображати, замість того щоб м'яко натякнути людям про мову!

  • Anna M.
   Anna M. Місяць тому +2

   Ви зможете!
   Усе вийде! Українська прекрасна!
   Я взагалі РУССКАЯ за національністю (українське прізвище від чоловіка), але переходжу на українську.
   Навіть відео почала короткі знімати і завантажувати про перехід на українську мову.
   Якщо хочете - заходьте.

  • Валя Л
   Валя Л Місяць тому +2

   @Наталья Summer Вся моя родина в Україні. Три хлопці на фронті. А я заробляю гроші, допомагаю грошима своїй родині і ЗСУ. Да, я патріот. Дякую вам

  • Наталья Summer
   Наталья Summer Місяць тому

   @Валя Л , полишається тільки спитати: а чого ж Ви така патріотична й зараз в Італії? А не в Україні? В такий важкий час для України. Усюди були, усюди працювали. Чого в Україні не живете й не працюєте? Найбільші "патріоти" зараз пишуть свої коментарі, сидячи за кордоном.

 • Georg Chekar
  Georg Chekar Місяць тому +562

  Ми теж ВПО з Харківщини , зараз на Полтавщині , люди чудові , ми ні на що не жаліємося , а ось чиновники як і всюди , ті що " з короною на голові " мерзоти як і в нас , решта нормальні доброзичливі люди.

  • Iris Irisch
   Iris Irisch Місяць тому

   @Татьяна Михальченко Тетяна, не будьте такою впертою. Впертість=тупість.
   Ви живете в УКРАЇНІ. Краще поцікавтеся історією! Прочитайте "валуєвський циркуляр", "емський указ", і можливо тоді щось і зрозумієте.

  • Elena Savenko
   Elena Savenko Місяць тому

   @Viktoriia Stakhova хорошо быть полиглотом в современном мире! Мира нам всем!

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому

   @Iris Irisch В немецком языке есть такое слово "Muttersprache". Думаю, перевод не сложен. Это язык, через который человек осмысливал мир в начале своей жизни и язык его матери. Я очень люблю украинский язык! И с удовольствием его изучаю. Но буду ПОСЫЛАТЬ всех, кто будет мне указывать, на каком языке мне разговаривать и выяснять со мной, кто из нас больше любит Украину! Всех агрессивных "патриотов" приглашаю провести месячишко у нас в Харькове!

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому

   @Elena Savenko Розмовляю українською, російскою, німецькою та англійскою. Дуже люблю українську. І як мені подобається Полтавський суржик!)) И еще Одесский и Харьковский особый говор! Мы все прекрасны!

 • Зинаида Юрьева
  Зинаида Юрьева Місяць тому +556

  Ми теж переселенці і дуже дякую тім людям які прийняли нас які оформляли нам усі справки. Нам звонять як є допомога цікавляться як ми живемо. Дуже всім їм вдячна дуже вдячні школі в яку ходить моя онука.Слава Богу що є у нас де можна спокійно спать

  • Ярослав Голяха
   Ярослав Голяха Місяць тому

   @Татьяна Саченко Не справедливости много в мире. Нечего прорвёмся

  • Татьяна Саченко
   Татьяна Саченко Місяць тому +1

   Якщо б усі були такі добродушні як ви, то і проблем не було би. Людям важко змиритися з різними змінами в житті, тим паче якщо вони втратили своє житло і знаходяться в депресії. Але вдячність зцілює. Високомірній жінці, про яку розповідала молода мама, не дано бути вдячною, і такі люди завжди такі, в яких би обставинах вони не знаходились, а все буде для них не так.

 • Татьяна Сушко
  Татьяна Сушко Місяць тому +114

  Держись, Настенька!
  Мы - из Мариуполя, Левый берег, потеряли тоже все...
  А главное - возраст. Когда тебе за 60...

  • Людмила Дидык
   Людмила Дидык Місяць тому +11

   Мариуполь для украинцев город герой и люди для нас мужественные и героические...
   То , что вы пережили не дай Бог никому.
   Молимся за Вас и дай Бог вам силы и здоровья..

 • Наталия Олейник
  Наталия Олейник Місяць тому +510

  Дівчинко,мила,тримайся! В тебе є для кого жити,ти молода,красива,все налагодиться з часом!

  • Intelligence defeats force
   Intelligence defeats force Місяць тому +1

   @Дева мда, похоже вы, дамочка, никакие языки не учили ) шуруй обратно в палату, таблетки на тумбочке

  • Дева
   Дева Місяць тому

   @Intelligence defeats force читая твои комменты, голоса 100% в твоём "черепке". 😜😜😜😜😜😜😜😜😄😄😄😄😄😄😄😜😜😄😜

  • Intelligence defeats force
   Intelligence defeats force Місяць тому +1

   @Дева общайтесь дальше с голосами в вашем черепе, мы с интересом понаблюдаем :)

  • Дева
   Дева Місяць тому

   @Bella Straniera тяв, тяв, палата номер шесть заждалась. 😄😛😜😋😃😁😂😀🤣🐷😄😛😜😋😃😁😂😀🤣😄😛😜😛😜😄😜🐷😃😃

 • Mariya Khororkivska
  Mariya Khororkivska Місяць тому +358

  Дуже позитивна жінка,дай Бог їй здоров'я і повернутися до рідного міста!

  • Nadzieja Wojnarowicz
   Nadzieja Wojnarowicz Місяць тому +13

   @Янив Янив на роССии постройте 2-3 города и переселите всех желающих русского мира. Зачем убивать мирньій народ УКРАИНЬІ и терять своих россиян.
   ✌️🇺🇦🙋🇵🇱

  • Янив Янив
   Янив Янив Місяць тому +3

   @Larysa Meininger а ты давно там была? Волноваха, как и Марик отстраивают с нуля. Вот только "захысныкы" периодически "приветы" шлют и все по мирным.

  • Larysa Meininger
   Larysa Meininger Місяць тому +19

   Волноваху рашисти з землею смішали … але вона молода - все відстроять !

 • Надежда Савченко
  Надежда Савченко Місяць тому +379

  Війна-- це дуже страшно і дуже боляче! Боляче і страшно всім, але найважче тим, хто щось або когось втратив! Нам, хто живуть в своєму місті чи в селі в своєму дому , важко зрозуміти тих, хто втратив все!!! Але нам треба, якби не було важко, підтримувати і допомагати одне одному!! Ми все витримаємо, ми сильні і ми разом!!! Я вірю в Україну, в її народ, в її вільне майбутнє!!!

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому +1

   @Тетяна Дубова нема сенсу таким перечитувати. Вони вивчили інструкцію, а тепер співають її, як мантру.

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому

   @Sokol не дитина бита, а чоловіка двічі побито.

  • Oksana
   Oksana Місяць тому

   @Lesya Dubois я живу в самому центрі і можливу здивуєтесь,але в нас стільки людей на війні,особливо по селах. Кожного тижня приходить повідомлення про загибель когось близького,рідного. Друге питання, що ті хто більш фінансово спроможний ,навіть отримавши повістки, залишаються вдома.

  • Тетяна Дубова
   Тетяна Дубова Місяць тому

   @Хитрый Кот дякую за ,,комплімент ,, , справжній чоловік , але ви не зрозуміли те що я написала. Перечитайте ще раз спокійно і ви зрозумієте що я хотіла сказати.

 • ЕКАТЕРИНА БАБЕНКО
  ЕКАТЕРИНА БАБЕНКО Місяць тому +117

  Ми всі українці, маємо підтримувати один одного, де б ми не були, ставитись з розумінням і повагою один до одного, ми один народ, діти однієї землі. Все буде добре, тримаймося мої любі)

 • Natasha Kirylyk
  Natasha Kirylyk Місяць тому +79

  Невозможно без слез слушать эту историю, сколько боли пережила эта молодая женщина, очень хочется верить в то, что время вылечит , но ведь впереди неизвестность , вот в чем самая большая проблема. Пусть Господь хранит героиню и ее дочь.

 • Vitalina Garrab
  Vitalina Garrab Місяць тому +80

  Якl теплiкоментарi💛💙. Очень жалко и сочувствую этой девочке, такое пережить. Желаю ей и её семье, стать ещё сильнее и чтобы у неё ещё лучше устроиламь жизнь, чем была до войны!!!!

 • Free Space
  Free Space Місяць тому +296

  Очень сильный негатив к беженцам появляется из-за таких вот соседок, которые ведут себя так, как-будто принимающая сторона им что-то должна...

  • Victoria
   Victoria Місяць тому

   @Glory to Ukraine я казала особисто про себе- на жодних виборах я не голосувала за Януковича. А то шо вкиди були, то я згодна з Вами і знаю це 100 відсотково

  • Hanna Zubialevich
   Hanna Zubialevich Місяць тому

   @ЕРМАК Татьяна надо усваивать текст, мадам , я писала ,что смотрела украинские каналы , а видно на вас "1 +1" подействовал на отлично , аргументов нет ,на анализ нет способностей и главное ,мозг принимать правду уже отказывается, шторки не открываются ...печалька.

 • Людмила Герасименко
  Людмила Герасименко Місяць тому +300

  Ми переселенці з Харкова . Живемо в Полтаві. Полтавчани чудові люди . Ми вдячні їм за їх турботу про нас . Ми любимо вас. Хороші спогади ,тільки хороші.

  • Марьяна Демченко
   Марьяна Демченко Місяць тому

   @Галина Андриевская У Марії Матіос укнигах " Нація" і "Солодка Даруся" дуже гарно все описано.

  • Светлана Макаренко
   Светлана Макаренко Місяць тому +2

   @Галина Андриевская то ти ізучай історію, дурепо. В 1944р. Моя сучасна Закарпатська обл. називалася Підкарпатська Русь у складі Чехословаччини, а Совіти її "асвабаділі", як тепер асвабаждають східні області. Мої батьки,най спочивають з Богом, казали,що Совіти їх асвабаділі від землі,яка була у власності( бо мій дід купив ту землю та побудував дім), від худоби,бо забрали в колгосп, від церкви,а священників загнали в Сибір. А самі московитських попів поклали в церкву. Так що не треба мене вчити історії мого краю. А якщо сама наслухалась комуністичних казок, то не пхай того гімна і інші мізки. Так і згинеш зі своїми комуністичними казочками.

  • Галина Андриевская
   Галина Андриевская Місяць тому +1

   @Светлана Макаренко , вы такое по - невежеству пишете? В 1944 году не было такой страны Украина, а была УССР в составе СССР. Мы жили в одной стране и воевали с фашистской Германией. Миллионы украинцев живут по всей территории бывшего СССР от Калининграда до Владивостока. Пострадали от советов предатели своей Родины. Украинцы, как и все другие представители народов СССР воевали в рядах Красной Армии и никак не могли сами себя оккупировать. Пожалуйста не пишите глупостей, хотя-бы изучите вопрос, прежде чем что-то писать.

  • Hanna Zubialevich
   Hanna Zubialevich Місяць тому

   @Yuliya Kramar была специальная военная операция по ликвидации этих банд после войны их выловили ,они сидели в лагерях ,а потом их власть почему-то помиловала и их отпустили . И вот сейчас нацизм ( под видом национализма ) вернулся в Украину ,всем нам на горе. Надо знать свою историю.

  • Hanna Zubialevich
   Hanna Zubialevich Місяць тому

   @Yuliya Kramar бандеровцы отличались крайней жестокостью ,казнили людей изуверскими методами .Моя бабушка,рассказывала ,что никого не щадили ,беременным в живот стреляли ,а деток за ножку и об угол . И это истинная правда . Люди всё помнят ещё .

 • Mari Demchuk
  Mari Demchuk Місяць тому +143

  Милосердя і терпимість для всіх: і ВПО і тим, хто приймає ВПО. Негатив створюємо самі собі. Завжди пам'ятаймо, що надші думки і бажання створюють наше життя. Про що думаємо, так і живемо. Людей губить злість ненависть, жадібність і заздрість.

 • Алла
  Алла Місяць тому +169

  Дякую за цей ролік. Я з Маріуполя. Багато з нас, рятуючись, поїхало з рідного міста, хтось з різних причин залишився. Я відчуваю, що не можу спілкуватися у соціальних мережах із тими, хто зараз в окупації і змирився із таким станом, хто ладен сказати: "То нехай краще так..., аніж знову вогонь..." Я не можу пробачити тих сусідів і колег, які у душі були частиною "руського міру" і знаходять пояснення діям рф . Проблема поділу українців з деокупованих територій Донбасу на "свій- чужий" після перемоги буде гострою, тому хотілося б висвітлення цієї теми у наступних відео.

  • Elena L.
   Elena L. Місяць тому +3

   @Василевс Великий
   А это цивилизованный мир :
   " Мне говорили, что русские не являются человеческими существами. В шкале природы они стоят ниже орангутангов». - Уинстон Черчилль, премьер министр Великобритании (1874 - 1965 гг.)«

  • Elena L.
   Elena L. Місяць тому +10

   @Василевс Великий Желающих нам помочь очень много . ))))
   О ненависти к русским никто и не говорил. Чувство, которое испытывали все чеченцы от мала до велика, было сильнее ненависти. Это была не ненависть, а непризнание этих русских собак людьми и такое отвращение, гадливость и недоумение перед нелепой жестокостью этих существ, что желание истребления их, как желание истребления крыс, ядовитых пауков и волков, было таким же естественным чувством, как чувство самосохранения .
   Лев Толстой , 150 лет назад ...

  • Василевс Великий
   Василевс Великий Місяць тому +1

   @Elena L. А ты наверное с Европы вещаешь? Вы туда патриоты аж 7 миллионов убегали. Объяснять больше никто не будет, утилизация, государство украина нам врождебна. Демилитаризации до последнего кто держит оружие. А теперь расскажи про вас и весь цивилизованный мир.

 • Галина Полянська
  Галина Полянська Місяць тому +19

  В будинок моєї покійної мами я запросила сім'ю переселенців. Ніякої оплати за житло з них не беру. Двічі бачились. Не набридаю.Дуже приємні люди. Мої сусіди і родичі допомагали і допомагають при потребі, не нав'язуючись.... НІЯКИХ ПРОБЛЕМ НЕ ВИНИКЛО ні у мене, ні в сусідів І, сподіваюся, НЕ ВИНИКНЕ. ЖИТИМУТЬ, ДОКИ НЕ МАТИМУТЬ СВОЄ ЖИТЛО.
  МИ ОДИН НАРОД. А ще скажу: спробуйте себе поставити на їх місце. Діти є діти: скрізь жуйки наліплять...Треба стежити, але знову ж : поставте себе на місце переселенців...
  І переселенцям: не дистанціюйтесь, не ставайте в позу чи жертви, чи ображеної людини,чи...спробуйте порозумітись: ворогів щодо переселенців з-поміж нас нема, то виникла ненависть до усього російського.... А кому не до серця українське осердя, то формула без ворожнечі: у Росію.
  Сподіваюсь, ми зцілимо свої душі, зрозуміємо одне одного, а також навчимося жити в одному державному домі з взаємопідтримки!

 • Наталья Кузьменко
  Наталья Кузьменко Місяць тому +236

  Правильно поднятая тема!!! Чаще об этом надо освещать, показывать!!!

  • Марія Ков
   Марія Ков Місяць тому

   @Хитрый Кот як ти він ,то чого не на фронті ?

  • Андрій Костянтинович
   Андрій Костянтинович Місяць тому +1

   @Хитрый Кот твои высеры современны и универсальны? Скорее всего,возможно,ты не в Украине и тем более вообще не украинец.

  • Хитрый Кот
   Хитрый Кот Місяць тому

   @Ольга Ольга Вобще то , я он И уехать нет возможности, к сожалению Перебьемся как то на месте

  • Андрій Костянтинович
   Андрій Костянтинович Місяць тому +3

   @Хитрый Кот чемодан,вокзал, внараССія.

 • Ganna Guliavska
  Ganna Guliavska Місяць тому +70

  Боже, як то страшно, скільки життів покалічених, серце розривається від болю за людей, які бачили цю проклятущу війну, пережили все страхіття. Люди добрі будьмо людьми, ставмося по людськи одне до одного, з розумінням, з повагою.Ми повинні доказати світу, що ми дійсно сильна нація.Наші хлопці на передовій за нас кладуть свої життя, не для того, щоб ми доказували хто правіший.

 • 4627175 Ivanovo
  4627175 Ivanovo Місяць тому +95

  Зранена, але така добра душа у пані з Волновахи.
  У рідному краю і небо блакитніше і трава зеленіша.
  Я нині в Польщі , така туга за Києвом, за людьми, за знайомими вулицями, за сміхом діток на майданчиках, за гомоном у затишних кав’ярнях - просто за мирним життям, яким ми жили ДО….
  Тримаймося любі мої , рідні люди… ми маємо пройти гідно цей іспит……на людяність .
  Слава ЗСУ , слава Україні 🇺🇦❤️

 • Igor Bigstrong
  Igor Bigstrong Місяць тому +3

  Мы потеряли всё и понять нас может только человек побывавший на нашем месте!!! Сытый голодному не верит!

 • Лада Малюс
  Лада Малюс Місяць тому +11

  Ми з Ізюмського Харківської.Пробули під обстрілами 83 дні,доки з'явилась можливість виїхати.На найманих машинах за свої кошти з 3 собаками і 9 котами.
  На нашому шляху і по сьогодні траплялись добрі і гарні люди.Дякуємо всім.
  Але той хто не був на війні, не зрозуміє нас ніколи.

 • мир
  мир Місяць тому +27

  Так шкода цю дівчину. Така молода і стільки горя в її очах, голосі .... Боже, бережи наших людей по всій землі, де би вони не були,дай їм сили жити, жити і повернутися на рідну землю. Так ,зараз важко кожному, хтось втратив сина, чоловіка, будинок, руку ,маму... Господи милосердний, дай нам сили все , що ти даєш нам, винести і пережити.

 • Лариса Гучинська
  Лариса Гучинська Місяць тому +43

  Слухаю і плачу...тримаймося, всі ми українці і допомагаймо один одному. Переможемо.

 • надія бокоч
  надія бокоч Місяць тому +170

  ГОсподи, допоможи пройти через усі страждання і випробуваня Українцям.

  • Klient Zhuk
   Klient Zhuk Місяць тому

   Не дай бог никому быть ВПО.

  • Alvina Petrenko
   Alvina Petrenko Місяць тому

   Сльозы бижать. Трымайтэся.Луганськ.

  • TheNatalka3
   TheNatalka3 Місяць тому +5

   Amin

 • Галина Козаченко
  Галина Козаченко Місяць тому +68

  Люди милі,як болить душа за всіх,хто постраждав!Всі регіони є частинками великої країни,люди є різні в кожному з них.Зараз такий тяжкий час для всіх нас,сама намагаюсь проявляти чуйність і доброту попри стереотипи звідкіля хто.Намагаюсь переосмислити і дивитись з інших точок зору,стараюсь стати лояльнішою і терпимішою.Підтрика і доброта зараз наші головні цінності.У нас усіх велика біда, єднаймось, братаймося.Важкі часи народжують сильну націю.Разом будемо долати горе.💙💛

 • Аліна Мініна
  Аліна Мініна Місяць тому +92

  Дай Боже, усім нам терпіння, порозуміння, мудрості зрозуміти один одного та вибачити/сь🙏🙏🙏💞🇺🇦 Переможемо разом! Сильні разом! Кращі разом!💙💛
  Дякую усім, хто допомагає,як може💓 Дякую усім, хто в найважчі моменти свого життя знайшов сили прийняти допомогу гідно🙌🙏❤️‍🩹

 • Олеся Стефанишин
  Олеся Стефанишин Місяць тому +10

  Наше суспільство дуже травмоване, особливо ті, які бачили війну. Співчуваю всім, потрібен час, щоб рани загоїлися і душевні рани також🙏🙏🙏🙏

 • Nataliia Tokan
  Nataliia Tokan Місяць тому +46

  Дуже гостра проблема. Зустрілася з людьми з числа ВПО, які вдячно прийняли допомогу і сьогодні стали повноправними членами громади. А є переселенці, які завжди незадоволені тим, що ми готові їм запропонувати, висловлюють претензії, звинувачують, вимагають того, що ми дати просто не в змозі. Але це дуже залежить від особистості конкретної людини.

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому

   Так им просто психологически тяжело, претензии - это от боли. Помню, как немецкая семья взяла меня с собой в театр, когда я только приехала, чтобы сделать что-то приятное. И вот представьте: в душе и голове у вас вой сирен, взрывы, мир уходит из-под ног, психика внутри шарашит адреналин, не покидающее ощущение тревоги, опасности, катастрофы... А на сцене и вокруг люди смеются, улыбаются, расслаблены и спокойны. Такой диссонанс!!! Я поймала себя на том, что во мне нарастает агрессия к ним! Ко всем вокруг! Я это осознала и приняла.) Я сидела хмурая на спектакле. Потом оттаяла, когда труппа вышла на поклон и они сказали слова поддержки Украине и даже предложили желающим сдавать деньги на помощь детям беженцев в холле.)) Потом я часто закрывалась в комнате. Но немцы так мягко и доброжелательно принимали мои слезы, страхи и "странности", так мило звали с собой - посмотреть фильм по ТВ, поиграть в настольный теннис или настольные игры, вместе прогуляться вечером! Или поясняли любопытным соседям, почему я у них живу, мол, таким образом они борются против Путина и войны! )))Дай им Бог здоровья! А ведь совершенно были незнакомые люди из другой культуры! Милейшие интеллигентнейшие люди! А тут свои! Да вы что, украинцы?!?

  • Наталья В.
   Наталья В. Місяць тому +1

   Є різні люди, як з однієї так і з іншої сторони. Держіться, люди до перемоги, будьте терпимі один до одного.

  • оксана генюк
   оксана генюк Місяць тому

   Є і негативні випадки. Людський фактор. Загалом з дітками переселенцями пречудово працюють.

 • Анжелика Рудка
  Анжелика Рудка Місяць тому +147

  А жіночці бажаю всього найкращого. Хай її життя знову заграє яскравими барвами щастя.

 • Олександра Зарічняк
  Олександра Зарічняк Місяць тому +70

  Дуже шкода людей,адже їх позбавили всього,що вони мали.Як би ми не старались їх зрозуміти і допомогти,вони хочуть мати свій куток,свій дім,в якому був їх побут.
  Війна -страшенне зло,яке поламало життя мільйонам.Але ,якщо ти живий,то треба йти далі.

 • Galka Nova
  Galka Nova Місяць тому +126

  Шкода,але у нас обмаль кризових психологів...Дай ,Бог,нам усім сил,здоров'я та терпіння вистояти до Перемоги !

  • Тоня Авдеева
   Тоня Авдеева Місяць тому

   У нас есть Бог, к НЕМУ можна обращаться

  • Virazh spylia
   Virazh spylia Місяць тому +2

   ми один одному кризові психологи, треба сідати разом і говорити, і думати, і пристосовуватися одне до одного.

 • Вікторія Красуліна-Кобель

  Ні, я таких випадків не зустрічала. Ми їх(ВПО) усіх любимо. Ми їх підтримуємо і співчуваємо. Вони чудові люди. Їхні дітки ходять до нас на гуртки, вони дуже хороші. Ці люди приходять плести сітки, щодня, вони завжди разом, вони знають українську мову, вони розмовляють з акцентом, але вони молодці, великі молодці!!!

 • Элен Элен
  Элен Элен Місяць тому +35

  Ничого поганого не можу сказати про жінок. А ось чоловіки, яки, вибачаюсь, як собаки, сцуть на кожному вуглі дома... лаються матом и́ кидаються при кожному зауваженні битися з жинками - це вкрай неприємна поведінка!! Вони не їдуть захищати свій дім зі зброєю, вони паразитують. И́ ставлення до них адекватне негативне.

 • Валентина Бартусевич
  Валентина Бартусевич Місяць тому +17

  Я тоже живу не дома.Наш поселок закритий ,туда никого не пускают.Его практически нет.Ни одного целого дома.Жители поселка виехали кто куда.Ми общаемся между собой,и все ждут окончания войни,все хотим домой,хотя понимаем приезжать то собственно не к чему,и сто будет с нами ми не знаем.Я плачу каждий день.Я хочу домой.

  • Олена Денисенко
   Олена Денисенко Місяць тому +2

   Валя, я також плачу разом з тобою! Ми всі психологічно трвмовані. Тримаємлсь разом! Господи, дай сил і зброї перемогти ворога !!!

  • Зоя Золотняк
   Зоя Золотняк Місяць тому +5

   Миленькая , перестаньте плакать , ждите добра , оно придёт вместе с Победой . С нами весь цивилизованный мир . Помогут , отстроют разрушенные города . Просто живите , все своим чередом. Много людей погибло . Сейчас важен каждый человек . После всего пережитого , очень трудно , восстановиться .Вы живы , это главное , как прежде , уже не будет . Страну ждёт хорошая жизнь . После плохого всегда приходит хорошее . Будем жить и верить .

 • Lena Riegler
  Lena Riegler Місяць тому +2

  Не переживайте вы на каком языке разговаривать. Я живу в Австрии и до сих пор помогаю украинским беженцам, я знаю Украинский язык и общаемся мы и на Украинском и на русском. Главное оставаться людьми и помогать друг другу в это тяжёлое время!💙💛💙💛

  • Vlad Sergejev
   Vlad Sergejev Місяць тому

   @Lena Riegler А в донбассе боль. дрожь и безысходность не замечали?

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому

   @Vlad Sergejev Мы все будем делать коктейли молотова!

  • Lena Riegler
   Lena Riegler Місяць тому

   @Vlad Sergejev
   Я видела людей в марте у нас в лагере для беженцев. Я видела всю боль дрожь разочарование и безысходность , многие хотели назад домой. Дети испуганные у которых отняли просто детство и быть счастливыми. Люди потерявшие свои семьи никогда не простят Россиянам, я тоже!

  • Nina Solovyova
   Nina Solovyova Місяць тому

   @Vlad Sergejev тоді вам нас не зрозуміти. Бо ви не знаєте, як з двома дітьми бігти до бомбосховища. Коли тривога триває по 5 годин, а сховище в підвалі будинку, де холодео, волого і вода на підлозі. Коли ти панічно боїшся відпустити дітей до школи та садочку. Коли біля садочку молодшої дитини прилетіло і розгепало дах та повилітали вікна. Коли ти не знаєш, чи завтра не прилетить в твій дім. Чи будуть живі твої рідні. Коли на перехресті, яким ти щодня ходиш на роботу, ракетою вбило лікарку з ОХМАТДИТУ. Коли ракети прилітають в ТРЦ біля твого дому, а ршстскіє пабліки кричать, що знищили військову базу 🤦‍♀️ Вам нас не зрозуміти. Ви приїдьте, посидіть під обстрілами місяць. Це дуже змінює світогляд.

  • Vlad Sergejev
   Vlad Sergejev Місяць тому +1

   Я живу в ЕС и принял к себе дальнюю родственницу с ребенком и помогал им всем чем мог.Но когда она сказала что будет делать коктейли молотова чтобы жечь русню , хотя у неё 25% русской крови, а её сын которому 8 лет сказал что ненавидит русских, мое мнение о таких беженцах изменилось.

 • Надія
  Надія Місяць тому +106

  У моєї мами в сусідстві біженці.Я правда не знаю звідки ,та це не важливо.Всі сусіди до них дуже гарно гарно відносяться,і вони добром віддячують.Спокою,розуміння та миру нам.

  • Theodora
   Theodora Місяць тому

   @Viktoriia Stakhova Молодець.А я от не можу,хто захоче-сам скаже.
   Але,це тому,що всі ми різні і ніхто не хоче,щоб його"переінакшували"
   Нічого дивного,що ми дуже різні.Головне- всім нам миру і добра,щоб нарешті закінчилося це жахіття!🙏💛💙

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому

   @Theodora А я тоже беженка и всегда спрашиваю всех встреченных мной других беженцев - откуда они? )))

  • Наталія Голіней
   Наталія Голіней Місяць тому

   @Ольга Травкина ну вот , дочь у мами не поинтересовплась , а вам оно очьнь нада ? Из за таких і начинается проблеми , кого много интеоесуєтся всем , кроме себя .
   А потом все виновати .
   Мои родственники из Запорожья жили в Черновцах , другие из Харькова в Ивано Франковске - отзиви только хорошие .
   Не все організовано как надо на уровне власти , но о местних хорошо отзиваются .
   Извините , пишу по возможности на русском , може так понятнее.
   Миру нам всім

  • Люся Мудра
   Люся Мудра Місяць тому

   Очень жаль людей,что пришлось бросить все и уехатьга все чужое..Я сочувствую всем,как тяжело все это пережить.Будьте добры.

  • Theodora
   Theodora Місяць тому +4

   @Ольга Травкина Так живуть-то вони не в її мами,а десь по-сусідству,може й мамі не зручно було запитувати;"ви звідки"?,а самі біженці мовчать...

 • Людмила Зуева
  Людмила Зуева Місяць тому +82

  Очень понравилось видео, так как сейчас это актуально, нас много переселенцев, пришлось уехать в разные места, жить в непривычных условиях и контактировать с людьми, со многим мериться, будем верить и надеяться на лучшее

 • Hanna Burak
  Hanna Burak Місяць тому +2

  Погоджуюсь із всіма порадами у відео. Важливо зрозуміти хоч тепер - « де закінчується мова, там закінчується країна». Героїня репортажу це зрозуміла і розмовляє вже українською, бо власні страждання привели до першопричини. Я знаю вона повернеться в Волноваху і знову матиме своє гсподарство і 5авто і щасливу сім‘ю на власній землі!❤

 • Татьяна Тарновская
  Татьяна Тарновская Місяць тому +28

  Це треба пережити і це дуже важко.Всі вийшли із зони комфорту.Потрібно навчитись прощати тихо,без слів .А переселенцям не потрібно себе жаліти і розраховувати,що тебе пожаліють.У всіх горе .
  Життя не почнеш жити спочатку,потрібно продовжувати скільки тобі обміряно.Мовне питання надумане і не потрібно його розгойдувати.Людям і так важко.

 • Maria Oehler
  Maria Oehler Місяць тому +42

  Я викладаю німецьку мову українським біженцям в Німеччині. В групі 20 чоловік. Всі розмовляють російською мовою. Я з неохотою погодилась на роботу з російськомовною групою. Викладала росіянам в далекому минулому німецьку мову. Це були науковці : зверхні, наглуваті, завжди шукали помилки в інших людей, переконані в тому , що вони пуп землі, хоча втекли з Росії. Це було в 90-х роках .
  А тут знову російськомовні. Але через тиждень викладання я дуже змінила свою думку про своїх учнів. Я відчула таку близькість до них, спорідненість і неймовірне зізнання в тому, що ми одного менталітету. Це були українці, мої милі , любі українці: на уроки приходили вчасно, не скаржились на проблеми, а старались побороти їх. Звичайно, я допомагала їм, чим могла. Але вони цього не вимагали. Мене вразила їхня вдячність за уроки, їх прагнення досконало вивчити мову, знайти роботу і їхній гумор. Про війну ми не говорили на уроках, я раділа кожній посмішці на їх обличчі. Я теж вдячна цим людям, бо вони дали мені зрозуміти, що між нами українцями є енергетичний зв'зок, де б ми не проживали і якого Росії ніколи не подолати.

  • Іra Irena
   Іra Irena Місяць тому +1

   Ви дуже влучно підмітили, що більшість росіян вважають себе пупом землі) Коли ми жили з ними разом в одній країні, це теж відчувалося. Але українці вийшли з СРСР і у 2014р вибрали Європу, бо наш менталітет з європейцями дуже схожий. Тоді Росія і розв'язала цю криваву війну. Але справедливість переможе і ми дуже дякуємо вам за допомогу💙💛

  • Nina Solovyova
   Nina Solovyova Місяць тому

   Чи проводите ви онлайн заняття?

  • Pani L
   Pani L Місяць тому +4

   Дякую, пані Марія!!!

  • Айрин L
   Айрин L Місяць тому +1

   А в якому місті Ви викладаєте?

 • Oleksandr Fedosyeyev
  Oleksandr Fedosyeyev Місяць тому +7

  В первую очередь нужно везде вести себя как человек и относиться к чужому имуществу как своему, часть людей вела себя как поросята, поэтому нужно быть везде человеком, а не только у себя дома.

 • Надія Мурга
  Надія Мурга Місяць тому +159

  В мене вдома жили переселенці 2 місяці ми дуже добре товаришували потрібно поважати один одного

  • Viktoriia Stakhova
   Viktoriia Stakhova Місяць тому +1

   @Hanna Zubialevich Кто кого предал??? Что за мусор у вас голове? И уж тогда колитесь, что вы реально такого страшного знаете про Бандеру??? )))

  • Nadzieja Wojnarowicz
   Nadzieja Wojnarowicz Місяць тому +1

   @Hanna Zubialevich у меня свои ГЕРОИ, на роССии свои и не надо никому свою роССийскую идеологию силою насаждать. Ваш герой лукашенко? Но большинство Беларусов против. Так, что нужно силой (войной) убеждать. За деньги потраченьіе на вооружение можно не один город построить на роССии и переселить всех желающих. Так нет, лучше ребят из всех республик на войну отправлять, а когда закончатся, нужно будет Питер, Москву .....отправлять. тогда начнется бунт на россии. Кстати, за Украину почти весь Мир, в том числе воюют Баларуские ребята.....НИКТО не желает жить в сесесер.

  • Hanna Zubialevich
   Hanna Zubialevich Місяць тому

   @Nadzieja Wojnarowicz так и я вам про это же и мы помним , кто нас предал в те годы ,но прошло столько лет ,другое поколение , мы по христиански простили и немцев и предателей и жили уже в новой реальности ( в советской идеологии дружбы народов) И тут на тебе "Бандера герой !!!". Нам это не понять ,а вы оказывается всё время ненависть за пазухой держали. ... Ужас .

 • Яна 7
  Яна 7 Місяць тому +61

  Мій досвід: коли ми повернулися додому в Київську обл. то до нашого будинку заселилися впо з Донецької обл. Вони постійно палили в мене під вікном, пили пиво. Але в мене язик не повернувся їм щось навіть сказати. Тому що я теж була ВПО і розумію як важко жити в чужому середовищі, без свого житла, речей і в повній невідомості.
  Тому дивіться через призму любові і теплоти на все.
  І головне бачити людину!
  Теж ситуація була жінка прийшла до озера, я помітила її важкий духовний стан сльози(( Вона палила і ми ні слова їй не сказали. Але прийшов чоловік і вчепився до неї за паління. Так палити це не ок. Але якщо в людина знаходиться в такому важкому стані хіба варто її проганяти за паління.

  • Elena Vigovska
   Elena Vigovska Місяць тому

   @Марія Ков тому й потрібно давати пенделя від амнезії

  • Марія Ков
   Марія Ков Місяць тому

   Як так зрозуміла ,що я маю економити щоб допомагати ,а вони пити і курити мають ,чи як ,і я маю мовчати .

  • Дева
   Дева Місяць тому +2

   Вот, что ты написала эту бредятину, ответишь перед Господом Богом.

  • Ольга Скороход
   Ольга Скороход Місяць тому +6

   Дякую Вам.

 • Любов Отченко
  Любов Отченко Місяць тому +23

  Мої щирі співчуття.ядуже сподіваюсь,що там де не прилітало дуже мало таких людей,яким був би ваш біль пустим місцем. Все-таки наші люди в більшості співчутливий та стараеться хоч чимсь допомогти тим хто кинув розбомблена домівки і своеї життя внаслідок війни.я сама почуваласьби незатишно,якби доля мене закинула вінше місце

 • Людмила
  Людмила Місяць тому +13

  Без різниці на який мові людина спілкується, головне що вона остається людиною. З переселенцями треба працювати психологам, людям які їх приютили і надали свою допомогу, велика буде вдячність від Господа Бога.

 • Ольга Иванова
  Ольга Иванова Місяць тому +3

  Ми переїхали з окупації в Черкаси. Не стикалася з негативним відношенням до нас. Всі спілкувалися з розумінням ситуації.
  Але тебе всеодно накриває. Я плакала два місяці просто кожен день. Мене могло довести до сліз будь що . Навіть фраза перекаря про те, що треба жити одним днем. І радіти життю. А ти не можеш радіти. Розумієш, що добре те, що вибралися, що разом , що живі... та емоційно все одно дуже складно...

 • Людмила Гречка
  Людмила Гречка Місяць тому +1

  Я з Харкова. Зараз в Польщі. Поляки нас не ображають. Я їм дуже за це вдячна.
  Тримайся, дівчинко. Ти сильна, ти впораєшся, ще все життя попереду. Подивись ,яка гарна в тебе донечка.
  Щасти вам.

 • Ольга Бордунова
  Ольга Бордунова Місяць тому +7

  Я теж була впо. Жила з онучками на Закарпатті в школі Великої Копані. Дуже вдячна людям, котрі нас зустріли і допомагали нам. З дітьми і дорослими працювала психолог, вчителі школи, весь персонал. Створили для впо всі умови для життя. Директор школи жила в школі і була з нами і вдень, і вночі. Ми назавжди запам'ятаємо їх подарунки на Пасху і Державні Празники за участю дітей. Я тільки там зрозуміла, що таке для нас День Вишиванки. Нажаль, в таких умовах починаєш розуміти те, на що не було часу раніше. Я дуже вдячна їм. Вони намагались вгамувати той біль, з яким ми приїхали. В такій ситуації треба навчитись миритись з тими, хто в такій же ситуації живе поруч з тобою.

 • Liliya Liliya
  Liliya Liliya Місяць тому +76

  До ця дорога не обіжайся на людей прощай ми всі такий стрес маємо страшний ми тобі будемо допомагати.

 • Наталия Филиппова
  Наталия Филиппова Місяць тому +22

  Всі люди різні,навіть ті,що з однієї вулиці,це постійна соціальна проблема.Але треба бути скромнішими.Без гонору.

 • Артем Котенко
  Артем Котенко Місяць тому +9

  Война показала кто есть кто. Оказалость,что много дерьмеца в людях,как внутри семей так и вобщем в громадах. Мать еле выехала из под оккупации ко мне в Запорожье,пугается любых громких звуков. Снимаем квартиру в панельке с неадекватами сверху - орут, бегают по квартире как слоны и в 6 утра и в 10 вечера и в тревогу и в обстрелы, и в будни и в выходные.Как-то поднялся сказал чтобы потише вели себя - сказали едьте домой в оккупацию и там командуйте,а тут вы никто. И после этого,оскорбившись за замечание - стали ещё больше бегать и тарабанить по стенам(людям 60+). Казалось бы - прифронтовой город,все должны всё понимать, но нет - быдлота на быдлоте. Не нужно проявлений сочувствия, просто ведите себя адекватно.Одна агрессия и неадекватность к ВПО.

  • Ната Liashok
   Ната Liashok Місяць тому

   З 6-00 до 22 -00 дозволено законом навіть у Європі, якщо є дійсно психологічна проблеми у батьків,мусили то передбачити ви і не обирати багатоповерхівку тим паче панельних ,бо технології звуко ізоляції в них відсутня взагалі.

  • Олена Київ Ukraine
   Олена Київ Ukraine Місяць тому +2

   переедьте, спокойствие дороже.

 • Люба Садлівська
  Люба Садлівська Місяць тому +9

  Господи дай сили,волі тим людям витримати таке горе 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

 • tetyana renhevych
  tetyana renhevych Місяць тому +47

  Всем тяжело и всем страшно... Який жах !!!

 • Лудмила
  Лудмила Місяць тому +19

  Господи донечка дай тобі сили пережити все це.Бережи себе.

 • Natаlia 🌻🦕
  Natаlia 🌻🦕 Місяць тому +21

  Як же це важко-так жити! Ніби чекаєш, коли життя справжнє почнеться. Згодна з тим, що порозумітися майже неможливо. Нас особисто у Львові прийняли добре, намагалися навіть російською говорити. Але ми їх довго не няпрягали-поїхали далі

  • Nataliya Danylyuk
   Nataliya Danylyuk Місяць тому

   Ну, то в чому причина, якщо добре приняли

 • Вікторія Іванова
  Вікторія Іванова Місяць тому +14

  Дійсно, зрозуміти нас, тих, хто пережив пекло, неможливо. Я також хочу додому в Маріуполь, хоча сама з Донбасу. Вже двічі війна змінила, зламала моє життя. Громада, де ми мешкаємо на Волині, чудова. Я всім вдячна, така підтримка, доброта .. А от викладачка української мови університету в Луцьку, на помилку моєї доньки сказала таку фразу, від якої боляче досі моїй дитині...."Справжній українець так би не сказав"!!! Тобто ми несправжні... А українською мовою ми спілкувалися ще коли жили в Маріуполі. Отака прикрість.

  • Вікторія Іванова
   Вікторія Іванова Місяць тому

   @Andjalli Донька не захотіла розголосу. Я сама викладач університету, знаю, що у неї були би через це великі неприємності.

  • Вікторія Іванова
   Вікторія Іванова Місяць тому +1

   @Nina Solovyova Дякую за підтримку ❤️

  • Nina Solovyova
   Nina Solovyova Місяць тому +2

   ваша донька розумничка! Поясніть дитині, що вона справжня Українка. І ніхто не має права її ображати! А вчителі звичайні люди, які теж помиляються.

  • Andjalli
   Andjalli Місяць тому +11

   Такому вчинку потрібен розголос, і сказати цій викладачці і горе-педагогу, що "Справжня українка так би себе не вела!".

 • Анжелика Рудка
  Анжелика Рудка Місяць тому +62

  Не розумію цього. У нас, якщо люди поводяться, як люди, то їм ніхто і слова не скаже. В нас теж є внутрішньо переміщенні. Дехто живе там, де їм надала влада, дехто самі винаймають житло і живуть в одному дворі із господарями, і ніде не чути про конфлікти. Он не далекі сусіди моєї мами також приймають біженців. Поважна пара із собачкою. І нічим не вирізняються з-поміж місцевих. Так само ходять на спацер, так само вітаються з незнайомими по дорозі ( у нас так прийнято). І так само є своїми, нашими українцями.

  • Марія Ков
   Марія Ков Місяць тому

   @Necklace а що в 2 світову війну держава допомагала переселенцям ?

  • Ivan Groznij
   Ivan Groznij Місяць тому +6

   @Olha Panina На жаль на Донбасі люди російською мовою закликали путіна ввести війська в Україну.І всі підтримували або просто мовчали

  • Necklace
   Necklace Місяць тому +1

   @Olha Panina Допомога повинна бути на рівні держави. Рівноцінна компенсація за втрачене житло, допомога з працевлаштуванням. А що ви хочете від простих людей, які хоч і мають своє чесно зароблене житло, але так само виживають на теперішні зарплати? Співчуття тут не допоможе. Потрібні мільярди коштів для допомоги ВПО. А де їх взяти? Напевно, потрясти корупціонерів.

  • Анатолій Івченко
   Анатолій Івченко Місяць тому +3

   Не розумієте, бо живете там, де не було війни. Мої діти виїздили з Харківщини, їхнє село зруйноване на 90 відсотків. Вони втратили все. Те, чого ви, скоріше за все, ніколи й не мали. Хотів би я побачити ваш стан, якби ви тратили скажімо 200 тисяч євро. І Вам не було б куди вертатися. Були б ви розумнішими, то не писали б про спацер.

  • Diana
   Diana Місяць тому +8

   @Olha Panina співчуваю Вам! Хай Бог береже Вас! Бажаю Вам сили і віри в краще майбутнє, і бажаю щоб воно настало! Вірю що Україна вистоїть і ми усі станемо лише сильніші!

 • Тетяна Дем
  Тетяна Дем Місяць тому +6

  Я не була свідком поганого ставлення до ВПО. Та розумію, що якби гарно не приймали, рідний дім ніщо не замінить... Співчуваю людям в яких війна забирає найдорожче😭😭😭🙏🙏🙏

 • Лилия Михайлова
  Лилия Михайлова Місяць тому +4

  З обох боків конфлікту треба залишатись ЛЮДЬМИ. Дуже важливий ролік у такий важкий час для нашої країни. Я вдячна людям , які надають допомогу

 • Олена Круглик
  Олена Круглик Місяць тому +3

  Моя донька живе в Дніпрі і вона сама ще на початку війни вирішила взяти до себе родину переселенців з Лисичанська.І от вони вже майже рік живуть в одному будинку разом.Я думаю, що в них також душа болить за домівкою,але також я думаю що в моєї доньки дуже велике і добре серце,бо не кожна сім'я так може зробити,в мене багато знайомих які мають можливість взяти людей до себе,але ж не хочуть,бо кажуть " не можуть жити разом з чужими людьми."

 • Лилия Треногина
  Лилия Треногина Місяць тому +2

  Ми з чоловіком з Харкова, 9місяців прожили в м.Хмельницький. Я в захваті від хмельничан, дуже щирі та привітні люди, звертались і в соціальні служби і до лікарів скрізь нас гарно і привітно приймали. Ми дуже всім вдячні, особливо Віті Олександрівні, в якої ми жили вона стала нам як рідна.

 • Любовь Грузька
  Любовь Грузька Місяць тому +2

  Побільше таких відео.Я переселенка в Польщі. Будинок залишився в Чернігівській обл.Кордон Росії поряд.Через ліс.
  Живу в хостелі.Люди різні.І треба не мовчати.Ставити на місце тих,хто в ,,скромних" умовах багато хоче.
  Поляки стараються допомогти. Вдома краще.Тут ми гості.
  І поводитись треба гідно.
  БЛАГОДАРНОСТЬ,що не бачимо і не чуємо війну.

 • Лидия Коваленко
  Лидия Коваленко Місяць тому +21

  Дай Бог кожному з нас мати Бога в серці і тоді буде і порозуміння і любов один до одного.🙏🙏🙏🙏

 • Наталья Кеся
  Наталья Кеся 25 днів тому

  Какая прелесть ,увидела жительницу села в котором я проживала до войны,была потрясена такой трогательной историей.Странно почему не прижилась то нигде,может из сумок у коллег воровала на каждой работе,а может назанималась крупных сумм ,прикрываясь детьми и не повозвращала долги,да ещё масса разных может.Мне жаль психику людей , с которомыми она оказалась по соседству !

 • Марія Карабінович
  Марія Карабінович Місяць тому +2

  З людьми треба працювати,як з місцевими,так і з переселенцями.Я з дітьми і внуками три місяці жила в чужих, не дуже жилих ,квартирах. Що змогли привели в порядок.Нас було четверо дорослих,троє дітей різного віку і велика собака.Дякуємо людям,які безплатно віддали нам помешкання(платили тільки за комуналку)Відношення до нас було дуже добре,але там живуть люди (переселені),які всім не задоволені,які клянуть Україну і прославляють росію,не розумію,чого вони приїхали в Балту одеської області,а не в росію.Таким просто хочеться набити морду.
  ,

 • Marina Marina
  Marina Marina Місяць тому +27

  Господи захисти переселенців.🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦

 • Тетяна Мелехіна
  Тетяна Мелехіна Місяць тому +9

  Людина,яка живить себе думкою, що їй найгірше від усіх, не зможе нормально жити , куди б вона не поїхала. Неправда, що люди не співчувають і не переймаються чужим болем. Але ті хто має дім, не винні в тому, що хтось лишився без нього.

 • Irina B
  Irina B Місяць тому +3

  Треба більше допомагати нашим людям переселенцям, їм важко в фінансовому та моральному стані.

 • Нонна Бодрова
  Нонна Бодрова Місяць тому +49

  Та навіть, якби ти пішла в своєму місті до подруги пожити, через пару днів, ти би захотіла додому. 45 років я живу за 300 км від своєї батьківської хати, а поїдеш у відпустку і побудеш днів 10 і хочеться до себе у своє гніздо де ти живеш, де виросли твої діти, а це під час такої страшної війни, дуже тяжко. Але тримайтесь, все буде добре, ми все здолаєм з божою допомогою.

  • NATOshtat
   NATOshtat Місяць тому +2

   Наш дім там, де нам добре.

  • Oksana Goroh
   Oksana Goroh Місяць тому +2

   ПРАВИЛЬНО КАжЕШ , так воно і є

 • Людмила Дидык
  Людмила Дидык Місяць тому

  Бідні люди ,що їм прийшлось пережити ,
  Не будьте нелюдами, допомогайте друг другу.
  Допомогайте не тільки людям але й животним , вони теж потребують допомоги..

 • Надежда Барабаш
  Надежда Барабаш Місяць тому

  Я плачу,все вірно. ДОДОМУ!!!СЕРЦЕ КРАЄТЬСЯ.

 • Олена Матушенко
  Олена Матушенко Місяць тому +3

  Я також ВПО, щиро вдячна людям, які нас приймають, Божого благословення усій Рівненській громаді, МИРУ 🙏- Україні!

 • Ксюша Кононенко
  Ксюша Кононенко Місяць тому +8

  У нас в городе много ВПО,у меня много этих клиентов...не могу спокойно на них смотреть... Ком в горле и слезы,как их жаль,душа болит. Люди потеряли жизнь...
  Вони втратили себе...це така біль,дуже шкода їх,особливо дітей...

 • Tina czka
  Tina czka Місяць тому +3

  Є люди вдячні і є нахаби. В критичній ситуації суть кожної людини очевидна, як на долоні. Хочеться, щоб добро завжди перемагало зло. Як би кожен постарався хоч трохи зробитт то у собі, то було б добре. Тримаймося! 💞🇺🇦💞🇺🇦💞

 • Людмила Яблонская

  Люди залишайтеся завжди і всюди Людьми і все буде гаразд!!! Любіть і поважайте людей поряд ❤❤❤

 • Лариса Сауляк
  Лариса Сауляк Місяць тому +5

  Любі мої Українці,терпіння вам і Божого благословіння.

 • Таня Жогло
  Таня Жогло Місяць тому +6

  Анастасіє, тримайтеся. Згідна з кожним вашим словом. Головне- ви живі і неушкоджені. У вас залишився найдорожчий скарб - донечка. В нашому місті теж перебувають ВПО, але більшість із них нахабні і напищені, таке враження,що вони на відпочинок приїхали. І тільки одиниці людяні. З приводу бар'єру мовлення теж згідна.

 • Uliana N
  Uliana N Місяць тому +1

  Хай Бог береже і захищає 🙏. Як це страшно😭

 • Наталья Романенко
  Наталья Романенко Місяць тому +7

  Так, про це потрібно говорити. Людям дуже потрібна психологічна допомога. Люди втратили рідних, домівки, минуле стабільне захищене життя. І ще більша знадобиться нашим захисникам після перемоги, бо вони постійно у стресі і великому.

 • TIANA Ti
  TIANA Ti Місяць тому +46

  Українці … попри все ( жвачки на стінах та інше ..) допомагаємо одне одному ..підтримуємо одне одного ,й стримуємо всі свої негативні ємоціі!!!!!!!! Дякую

  • O
   O Місяць тому

   @Lilit Li от депрессии люди делают много чего. То, что человек бегает с тряпочкой и все пылинки вытирает или судорожно бросается активно всем помогать то же не хороший признак. Все люди, пережившие на себе реальность войны, очень уязвимы, хотя и ведут себя по-разному.

  • Lilit Li
   Lilit Li Місяць тому +1

   @O І від депресії вони накидуються "півасом" та виставляють до всіх претензії? Не всі люди однакові і деякі роблять прямо все, щоб вбити до себе емпатію.

  • O
   O Місяць тому +1

   @Lilit Li они не свиньи. Это дети , травмированные войной, видевшие то, чего дети видеть не должны. Их мамы в депрессии и не имеют сил присматривать за детьми, особенно, если несколько деток. И да, возможно, порядок это последнее что их сейчас беспокоит. Им надо выжить. Их мир рухнул. Оставьте их в покое. Просто помогите, чем можете. Не ждите ничего от них. Им нужен покой и долгое восстановление.

  • Lilit Li
   Lilit Li Місяць тому +11

   Тим, хто поводиться як свиня, допомагати бажання немає. А найгірше, що через деяких свиней можуть негативно ставитися до всіх переселенців. От цього робити ніяк не можна, бо всі люди різні і нормальних набагато більше.

 • Влагир
  Влагир Місяць тому

  Мы из Луганска, уже 9 лет впо. С 14 года Полтава, потом Киев, сейчас Италия. Везде к нам относились и относятся с пониманием. За это время приобрели большое количество друзей. Но везде мы принимаем условия жизни куда прибыли.

 • Надежда Терехова
  Надежда Терехова Місяць тому +23

  Спасибо за такую полезную познавательную передачу.Можно еще подключить священников разных конфеций и может это покажется не совсем уместным но нужны нотки народного юмора.

  • Мария Янчук
   Мария Янчук Місяць тому

   Хай говорить хто як хоче лише бути завжди людиною хай бог нам всем допомогае

  • И Борсукова
   И Борсукова Місяць тому +1

   Які нотки юмора?Бідна дівчина з горя ледь язиком ворочає, Тай священники тут при чому?

 • Ілона Щаслива
  Ілона Щаслива Місяць тому

  Дорогі українці, тоимаймося! Зараз дуже тяжко всім через війну. І вдома і на чужині тяжко. Я майже рік не вдома! Дуже скучаю за друзями, які по всьому світу, за рідними, що під тривогами й без світла, просто за своїм домом. Я всім бажаю миру і повернення в свої домівки в своє мирне життя! Молю Бога про найшвидшу перемогу України!🇺🇦🫶🇺🇦

 • Людмила Кухар
  Людмила Кухар Місяць тому +11

  Є люди яким співчуваєш і допомогає, щиро. Це було зі мною. Серце просто щемить . А є такі нахабні, що готовий розірвати. Бо ми їм винні. Ні чого ми ні кому не винні. І дай Бог , щоб вони це зрозуміли.

 • Наталия Олейник
  Наталия Олейник Місяць тому +43

  Дуже важлива тема,яка потребує продовження!

 • Владислава Зикранец
  Владислава Зикранец Місяць тому +4

  Такі інструкції треба робити кожен день на центральних каналах телебачення, та роздруковувати як оголошення на білбордах, на всіх вокзалах і громадських приймальнях, поліклініках тощо. Теж пропоную ВПО ОЗВУЧУВАТИ ПОВНІСТЮ як внутрішньо переміщена особа.

 • valentyna
  valentyna Місяць тому +1

  Бідні люди. Нехай Господь береже вас

 • Олена Полтава
  Олена Полтава Місяць тому +1

  Ви обов'язково повернетесь до себе додому в рідний край! Я з Полтави 8 місяців приймала у себе дома людей з Харкова. З початку 6 чоловік, потім трьох. Було дуже важко і їм і мені... але всі трималися ( в мене сім'я 4 людини) і не посварилися. Мої переселенці поступово вернулися до Харкова і в нас по цей час добрі стосунки. Бажаю всім миру і повернення на рідну землю!

 • Mariya Malyshivska
  Mariya Malyshivska Місяць тому +20

  ОПІКИ ГОСПОДА ВАМ РІДНЕНЬКІ... СИЛ ВИТРИМКИ ЗДОРОВ'Я ДУШЕВНОГО СПОКОЮ.....🙏😥😥😥😥😥😥

 • Анна Хоронжий
  Анна Хоронжий Місяць тому +4

  Сколько людей, столько и конфликтных ситуаций. Они разные и индивидуальные и решать их должны обе стороны конфликта между собой и обязательно с психологами.

 • Людмила Глущенко
  Людмила Глущенко Місяць тому +2

  Я тоже впо, меня встретили хорошо, люди добрые, отзывчивые. Но как я хочу домой, мне каждую ночь снится мой родной дом. Это очень тяжело. Это большая психологическая травма. Держитесь, мы вернёмся домой. Война закончится и мы будем жить дома.

  • Людмила Глущенко
   Людмила Глущенко Місяць тому +1

   @Любов Власенко спасибо за добрые слова поддержки. Пусть
   Господь
   Вам даст здоровья и благополучия.

  • Любов Власенко
   Любов Власенко Місяць тому +1

   Удачи вам и терпения.Все будет хорошо.Главное не стреляют и спать не страшно.

  • Любов Власенко
   Любов Власенко Місяць тому +1

   @Людмила Глущенко ето будет очень долго.Прошло много лет, но у меня часто появляются слезьі, хотя сейчас пока более или менее благополучно.Я сначала очень много читала, библиотека близко.Книжньіх магазинов я здесь не видела.Потом купила смартфон. Отвлекает, но когда смотрю видео о Донецке плачу. Еще начала вязать.За две зимьі утеплила всех.Летом некогда. Мьі приехали с пакетами , кое что покупала в секонде.Тогда попадались хорошие вещи.Получила смс ,что нужна теплая одежда и обувь.Собрала два пакета от одеял.Добротньіе вещи, которьіе бьіли на вьіход.У нас часто собирают гуманитарку, кто что может.Овощи, деньги, пекли хлеб и т д.Люди здесь добрьіе
   Но я не пользуюсь их добротой.Приятней самой давать, чем принимать помощь.Мужу добавили пенсию и нам с дочерьюпонемногу.

  • Людмила Глущенко
   Людмила Глущенко Місяць тому +1

   @Любов Власенко мы тоже из Донецкой области. Со мной мама, 90 лет. Но я хочу домой. Мне каждую ночь снится мой родной дом, просыпаюсь в слезах. Там осталась моя жизнь.

  • Любов Власенко
   Любов Власенко Місяць тому +1

   Мьі тоже переселенцьі с 2015 года.Купили дом в селе.Пенсионерьі с больной дочерью.Нам предлагали дом со всеми удобствами возле Хмельницка, безплатно.Хозяева уехали в Харьков к детям.Мьі захотели свой дом.Немного не хватало денег, но подождали.Со старой мебелью и всем, что нужно. В село провели интернет, построили дорогу.Обжились.Но когда смотрю видео о Донецке всегда плачу Прошло почти 7 лет.Вздрагиваю от резких звуков.Нам с мужем 75 и 72 года.Інколи були неприємності, з водіями автобусів.А взагалі люди тут звичайні, навіть добріші ніж дома .Для мене тепер і тут нормально і зручно.
   Тільки жити вже недовго.Нам ніхто не допомогав і ми нікого не просили.Для мене щось просити це табу.Справляемося самі поки що.

 • Наталія Кравченко
  Наталія Кравченко Місяць тому +35

  Є дві сторони медалі... і як не крути: як ти ставишся до людей, так і до тебе будуть, і навпаки......

  • Николай Кравченко
   Николай Кравченко Місяць тому

   Головне це не язиковий бар'єр , всі розуміють мову ,головне що там у чоловіка в мозгах . Мало тут таких які чекають руський мир у ваших домівках . Чи в Києві чи в Харкові не розмовляють на російській . Це оці політичні ігри політиканів що цим пользуються .

  • Restful Room
   Restful Room Місяць тому +7

   Не завжди це працює. Далеко не завжди.

 • Ella Storoniak
  Ella Storoniak Місяць тому +1

  Полюби ближнього свого, як самого себе. ❤️❤️❤️

 • Тамара Рябчук
  Тамара Рябчук Місяць тому +72

  Шановний, не ВПО, а БІЖЕНЦІ!!! Бігли від бомб і снарядів в чому були, рятуючи себе і дітей! Часто за великі гроші вивозили знайомі! А держава тільки пропонує: виїзджайте з окупованих територій." А як, за який кошт їх це не хвилює! І як "виживають" на тих територіях старі,хворі, немічні люди без пенсій і гуманітарної допомоги нікого не хвилює!...А тим більше, якщо назначили дві операції,а лікарів немає,... Так що, шановний, БІЖЕНЦІ !!! Вони і в Африці БІЖЕНЦІ !!! А ВПО - то зовсім інше: то організовано ДЕРЖАВОЮ, БЕЗКОШТОВНО, (культурно і ввічливо)......

  • Byaka Buka
   Byaka Buka Місяць тому +4

   @Татьяна Яковенко аренда навіть зашморганої кімнати без умов коштує вдвічі більше

  • Byaka Buka
   Byaka Buka Місяць тому +2

   @EmiliaV дякую, що пишете правду. Підтримки дійсно немає ніякої. Умови жахливі. А ті кого знімають у роликах, їм просто пощастило.

  • Byaka Buka
   Byaka Buka Місяць тому +1

   @Таня Руденко ідіть і отримайте ту гуманітарку...
   Я приїхала до Львова і розвалилися кросівки. Це було моє єдине взуття. На гуманітарному хабі мені кинули в обличчя - іди і відремонтуй за свої гроші.

  • Тамара Рябчук
   Тамара Рябчук Місяць тому +1

   @Andjalli Я за вас дуже рада, що вам все виплачують. А ми так і не змогли виїхати з окупованої території,(немає ні грошей,ні здоров'я). Укрпошта з червня не виплачує пенсії. Кожен виживає і рятується, як зможе....

  • Татьяна Яковенко
   Татьяна Яковенко Місяць тому +5

   @Andjalli Ви з Харкова? З якого району нашого міста? Мабуть знаєте, що (весь!!!) транспорт зупинився в перший же день війни! На чому люди мали доїхати до вокзалу з Рогані, Салтівки? Там більше 25 км.Чи може в вас є власне авто? У багатьох нема. Знаєте , щоб доїхати до вокзалу треба було заплатити( три- чотири) тисячі.. І то, дуже важко було знайти того, хто б відвіз, за такі гроші.( Тому, що бомбили)
   Ми через це просиділи в підвалі 11 днів під бомбами.Будинок вже постраждав.. Не могли виїхати, хоч кудись. І таких було багато. А в той безплатний потяг, неможливо було влізти! Ми не змогли. Платили гроші, щоб довезли до Полтави. Сиділи один у одного на руках. Всі тікали, а їхати було ні на чому. В Полтаві зупинилися у далеких родичів. І одразу почали шукати квартиру в аренду..Так держава платить біженцям 2000. гривень в місяць. Але аренду квартири значно дорожче.