Щиро вдячний! Тема розкрита рівно на стільки, на скільки це потрібно для того, щоб зробити вибір згідно своїх потреб. Я впевнений, що для більшості людей, яким цікава тема обрання комплекту для забезпечення автономії під час терористичних атак на нашу інфраструктуру, стане в нагоді! Слава Україні!
А про параллельные/последовательные соединения? Там же можно, условно, большую нагрузку разделить между N акб. Или увеличить время работы. Как будет работать цепь в случае объединения разных по хар-кам банок. Знаю, что у людей нередко не одна батарея, но, при этом, используют одномоментно упорно только одну во всех случаях, меняя на следующую по достижению разряда. По текущему материалу - все неплохо. Отдельное спасибо за правильную информацию по Ca/Ca
Я не раджу без нагляду підключати паралельно або послідовно акуми, ця схема для акумів з балансуванням то нормально, всі інші буде або перезаряджати, або недозаряджати, бо то фізика. Так само і по розряду - чим потужніший акум, тим більше на нього навантаження, а всі акуми мають різні характеристики. То окрему тему мабуть треба піднімати...
Дуже добре все розкладено по полочках, супер відео, я десь на 60 відсотків вже розібрався і так, а з цим відео ще більше розібрався. дякую! і рекомендую відосик цей)
Дякую! Відео дуже цікаве. У мене два кислотно-кальцієвих і інвертор з зарядкою (овервольтаж протекшн = 15,5 В , лов вольтаж протекшн = 10 В). Поки системою не користувався , але як що і буду - то з дуже невеликим навантаженням і під контролем розряду. Ну і лайк + підписка! )
Дуже круте та розгорнуте відео. Щиро вдячний! Питання: чи впливає якимось чином заряджання акумулятора короткими періодами (оскільки у Києві впровадили нові графіки, де енергію можуть подавати лише на 2 години)?
Залежить від акума. Літію байдуже, кислотному не дуже. Якщо у кислотного постійно буде недозаряд то буде швидка сульфатація та просідання ємності, то ж хочаб з якимось періодом його треба доводити до буферного стану. Якщо є зарядка з режимом десульфатації - заряджання імпульсами невеликим струмом, то ще краще, тоді акум швидше буде відновлювати свою ємність.
Недавно видел видео на англоязычном ютубе, человек распилил старый 7ач аккумулятор, и использовал его корпус напихав туда батарею из литиевых банок, добавил платку с USB разъёмами, чтобы ещё и телефоны можно было заряжать. В принципе, если посчитать батарею и проконтролировать её заряд, может быть возможно заменить обычный гелевый аккумулятор в ИБП на такой хендмейд. Видел так же видео, где человек делал себе павербанк на ноутбук 50.000 mAh, считал необходимые параметры аккумулятора.
В Академії фантастичних винаходів ( Україна) - розроблений простий, і надзвичайно дешевий АКБ з нескінченним ресурсом роботи, вистачить на три життя. Потужність 30 А/Ч на 1 кг. Тому краще зробити його самому, за копійки, ніж купляти дорогі Китайські з обмеженим ресурсом.
@draackul, литий выгоден, если нужно регулярное циклирование, для буферной работы свинец получается дешевле... Реально, лет на 15 AGM-батареи 60 ампер-часов хватает, если циклов не слишком много, а так - больше трехсот циклов они не живут, литий может раз в 10 больше по количеству циклов - но служит те же 10-15 лет... А вообще, если свинец брать, я бы лучше взял гелевый, хорошей фирмы - с ним проблем меньше...
@Ленивый AGM большой ёмкости будет дешевле? Посмотрел я цены, 200 баксов. Ну, за 60Ач может и дешевле, чем аналогичный литий-ионный, но это всё равно довольно не дёшево. Литий-ионный хендмейд на 24 банки обойдётся дешевле раза в 2-2.5, чем этот AGM. Хотя, тут кому что больше надо. Я думаю имеет место и тот и тот вариант
🔱 🇺🇦 Слава Україні! Добре розтлумачення, дякую! Тема важлива, особливо з погляду малого поширення в інтернеті, а для нас зараз мега актуальна, ще було б добре чути приклади використання, можливо з порівняннями, ця тема дуже фінансово затратна, тому розумію по прикладам та порівнянням, це лише побажання. Героям слава! 💙💛💞
Спасибо большое. Скажите, пожалуйста, до какого безопасного напряжения под нагрузкой можно можно разряжать EFB Ca/Ca АКБ? И второй вопрос. Если нет возможности купить гелевый АКБ для ИБП как альтернативу лучше смотреть в сторону EFB или обычного самого дешёвого АКБ?
Технологія EFB зарекомендувала себе як більш надійна. Батареї серії EFB здатні витримувати вдвічі більше циклів заряд-розряд, можуть тривалий час працювати в недозаряженном стані без втрати ємності і швидше заряджається від генератора.
@Александр у акума ємність зменшується з часом і, наприклад, якщо ємність становить не 60Аг, а 20 Аг, то і буде відбуватися те про що ви кажете, звісно що акуми тоді потрібно заряджати меншим струмом, інколи допомогає навіть зробити дірки та залити дистиляти, але ж ви розумієте що то вже клініка? Я радив вам знайти людину з тестером акумів, або собі придбайте, щоб ви мали уявлення про стан вашого акуму і тоді самі будете уявляти що відбувається.
@Моя справа - адмінставлю не обслуживаемый АКБ 60А на зарядку 3 Ампера показывает 14 вольт примерно.Но когда стрелка уже падает на 2 Ампера то прибор показывает 15.5 вольт и слышно что АКБ шумит ( наверное уже кипит).Уменьшаю амперы до 0.5 А то вольты падают к 13.Это нормально???Можно ли его оставлять на 15.5 вольт заряжается дальше пока стрелка на амперметра не упадёт до нуля????
@Pluckyew хто вам сказав що треба кип'ятити акум? Треба читати інструкції :) питайте продавця, бо кожен акум має заряджатися по своєму. До речі, кип'ятити кальцієвий акум - то подавати напругу вище 15.5 В, ви ще спробуйте знайти зарядне для того :)
Гарне відео, вдячний за працю. 35:13 Не згоден про те, що літій-залізо-фосфат не буде повністю заряджатися при 14.8 тому, що напруга заряду таких акумів - 14.6В і зарядка має на останній стадії тримати цю напругу, але сильно зменшувати струм для його 100% заряду, що і роблять більшість зарядок для такого типу акумів. Також додав би, що якщо хочеться порівняти акуми по циклам і співвідносити їх якось, то для 100Ah ліфера з 2000 циклів треба брати в порівняння вже 300Ah agm при DOD 30% і цього буде ще навіть замало. Більшість рівняють по ампергодинам їх, що смішно і боляче водночас )).
@Моя справа - адмін Скажіть, будь-ласка, коли заряджається АКБ, клеми (крокодили) інвертора треба з нього знімати, чи можна заряджати з під'єднаним, але вимкненим кнопкою інвертором? Це не зашкодить інвертору? Дякую
По lefepo4 все залежить від плати bms, мій акум, наприклад, може вимкнути акум, якщо йому подавати 14.7 наприкінці, хоча там є внутрішній стабілізатор. А може пропустити до фінішу. Як повезе. То ж я намагаюся заряджати 14.6 тоді завжди все добре
Автору однозначно лайк та підписка!!!Доброго вечора, додивився ваш ролик до кінця, але все ж проконсультуйте будь ласка в такому питанні. У мене є дешевий безперебійник фірми Mustek, в якого рідний малий вбудований акумулятор вже вийшов із ладу, з наступними характеристиками: Input Rating: 220-230Vac, 2.3A, 50/60Hz Output Rating: 220-230 Vac, 1.7A, 50/60 Hz 400 VA, 240 W. Мені потрібно для роботи всього лише постійне живлення до роутера та абонентського блочка, в якого характеристики живлення 12V - - - 1А. Та інколи підзаряджати, коли немає світла, ноутбук із характеристиками: Input: +19V - - - 6.32A, 120 W. Чи можу я використовувати даний упс протягом 4 годин для цих цілей? І який для цього найкраще мені придбати акумулятор(тобто якого типу, з якою ємністю, струмом…)? Дуже буду вдячний за розгорнуту відповідь!!!
@Старый Пограничник я придбав акумулятор глибокого циклу Акумулятор автомобільний 4MAX DEEP CYCLE 75Ah 12V, є версія і на 50 Ah… Але думаю, що його не вистачить для такого навантаження.
@Старый Пограничник Розібрався вже сам. Переробив даний UPS під інвертор, забрав резистор опору(вже не вимикається) і пищалку зі схеми. Під‘єднав до EFB акумулятора(який придбав) на 75 Ah. Роутер, абонентський блочок, телевізор та ноутбук безперервно живить протягом 4 годин і розряджається на 40-50 %. В період подання електроенергії в дім встигаю покласти на зарядку та дозарядити до 100% (15V). Поки задоволений, так в принципі, як і хотів.
Неймовірно цікавий канал! Дякую за інформацію. Тепер я знаю чому здох мій акумулятор 9А в дбж APC коли виключали світло я вмикав в нього 9Вт led лампочку і світив по 4 год в день. І він не витримав такого ставлення)
Доброго дня. А можете порадити ДБЖ для котла газового, я купив 2 баатреї мультигель LogicPower 120ампер+55ампер. І тепер шукаю ДБЖ, щоб міг їх адекватно заряджати. Може навіть коротке відео буде, бо нас - таких шукачів, дуже багато))) Планую взяти LPE-B-PSW-1500VA хоча і підозрюю, що він низької якості
Для кожного акуму треба читати інструкцію, бо всі вони різні. Беріть тестер акумів і слідкуйте за його ємністю, якщо вона стрімко починає знижуватися, значить щось пішло не так.
49:28 2.25 А - это ток заряда, а не разряда, я думаю. Действительно, такие аккумуляторы ставят в ИБП 300 Вт, и они там работают. Да, слегка вздуваются, но работают. Если было 2.25 2.25А * 12В * 0.9 (КПД) = 24 Вт или меньше, если КПД меньше. Недавно купил аккумулятор CSB 12V 9Ah , ток вот этот у него 2.44 А, а держит он 100 Вт нагрузки, а ИБП APC Back UPS ES 525, в который он вставляется, рассчитан на 300 Вт. Пока работает интенсивно - каждый день свет отключают. Но прошло 1.5 месяца. Аккумулятор, который показывает автор видео предназначен для ИБП. Но ИБП на 24 Вт не бывает. Либо это максимальный ток заряда, либо здесь нужны дополнительные объяснения.
Велике дякую за відео і роз'яснення 🤜🤛🇺🇦 Підкажіть чи правильно я Вас зрозумів і порахував? Маю споживання 250Вт/г, тривалість роботи автономно десь 3-4г. 250/12=21А*1.3=27А*1.3=35А Виходять що бажано взяти акумулятор десь на 150А, 150*0.3С=45А або 30А при 0.2С Спочатку планував брати AGM на 100А, але подивився ваше відео і зрозумів що тре брати більше. Брати 1 на 150, або краще запаралелити 2 по 100А і заряджати зарядним до 20А. Дякую Вам.
я також так порахував, але... подивись уважно з 51 мин відео. для 100 ват потрібно не 8 ампер, а 16 з врахуванням всих витрат. виходить 100 амперний аккум можна використать на виході з інвертора 180 ват взагалі. Виходить вам на 3 години використання потрібно 4 аккумулятора на 100 ампер. (це походу не враховуючи недозаряд аккума) жесть. у мене аккум 150а, в годину використовую 150 ват +- за 3 години 450 витрачаю, за місяць використання замітив що аккум став тримати менше ємності, став бистріше розряджатись.
Вітаю, дякую за корисну інформацію! Прошу по можливості допомогти у розрахунку...в цілому простий свинцево - кислотний акум на 74амп.год. Є потреба у живленні роутера та блока живлення оптоволокна через інвертор, Загалом біля 18ват.год споживання. Я розумію що при повній зарядці мені його має бути достатньо протягом суток. Чи все ж таки ні? До речі зарядний пристрій 8 амп 12в з відображенням температури та вольтажу на який я орієнтуюсь щоб не опускався нижче 11.8в.
@Петро Вебер підійде, але ажм щоб без клапану (як ви хочете) то дуууже треба пошукати і наврядчи ви захочете його брати як почуєте ціну, бо то трохи дешевше ліферу вийде :)
@Елена Черкун густина - це для рідин, а щільність - це як багато елементів у одиниці об'єму чи площі. До прикладу: щільність розміщення отворів на пластині, чи щільність встановлення стільців у залі.
@Елена Черкун тому що ФІЗИКА. Насправді Ви поаві, стосовно електролітів використовується поняття "щільність"-калька з російського "плотность" яка стала технічним терміном як і рисунок.
49:03 початковий струм (initial current) має відношення до процесу заряду, а не розряду. Це струм, який споживає батарея відразу після підключення зарядного пристрою, інакше відомий як струм запуску. Звичайно ж цей 7ah акумулятор може віддати струм більше 2А (це 0,3С) просто ємність його зменшиться при цьому в 3 рази по відношенню к 0,1С. Ви ж самі розрядні характеристики навели 47:42. І тут уже завдання того ланцюга, в якому він встановлений, не дати йому піти в глибокий розряд. Це моя скромна думка). А взагалі дякую за відео
Категорически не согласен относительно свинцовых наливных аккумуляторов. Да они предназначены для другого, но их можно вполне допилить до работы в ибп, правда придется повозиться с зарядкой и электролитом Также есть реле отсечки по напряжению
@Моя справа - адмін литий хорош, тут согласен и его вроде можно выкидывать он не особо токсичен. Но вы исходите из того что юзер не знает как все обслуживать. Электролит нейтрализуется содой, на выходе безопасное вещество (с agm электролит не сольешь). Свинцовые аккумы принимают в любом металл приеме, ибо выгодно, даже продавцы аккумов скидку делают при обмене на новый С щелочными то же самое, надо знать как обращаться, судя по описаниям металл гидрид малотоксичен и там есть никель Ну и цена, литий дорог, есть геморрой с доставкой больших аккумов насколько я знаю, иначе могут подсунуть б у Получается выбор тут лишь вопрос обстоятельств
@Ведроид то порахуйте скільки ви свинцю здасте і скільки літію :) акум на літії 10 кг/100 Аг, з них комірки 7-8 кг. Відходить при обережному використанні 5-7 тис циклів, якщо до 50% розряджати струмом 0.1-0.5 с. Рахуємо 7000/3 (кожен день по 3 цикли) 2330 діб. То 6.5 років... І це не економічно або не екологічно? Це один з найкращих показників! Ви кислотниками або лужними природи вб'єте в сотні разів більше, заміняючи електроліт лише один
@Моя справа - адмін я думал об этом, но есть нюанс, экологичность, свинец перерабатывается, а литий никуда не сдашь Исходя из этого я посматриваю на сборку никель металл гидрид (не для ибп а как огромный прверьанк), оно имеет меньше циклов но по остальным параметром ближе к литию Моя цель не выжать максимум, а получить удобную систему
@Ведроид я б все ж таки вам порадив взяти ліфер один раз і забути про все інше. Повірте, 17 тис грн за 100 А один раз віддати буде дешевше і простіше всього гємора, який ви отримаєте з наливними
Круто, для людей, які не вперше цікавляться інформацією, тут зібрано в одному місці основне. Єдине, про ліфер на низьких і високих температурах інформація потребує підтвердження! Якби так все було круто, всі авто акуми на них би вже перейшли. Дивився відео людей, які ліфер використовували в авто і він не працює в мінусову температуру, а влітку під капотом авто великі температури і він не працює також.
Доброго ранку! Порадьте зарядний пристрій для АКБ з регулюванням струму, бо зараз у продажу як за правило йдуть автоматичні зарядні пристрої які більше ніж 14.6 вольту не дають!
Дивіться в сторону кулонів, бережків і так далі, але то все клони клонів, там як повезе. У акумуляторщиків зазвичай є з десяток девайсів і кожен з них має свою "фішку" для заряджання чогось окремого...
Кислотник можна сміливо брати для інвертора, але є певні моменти 1. Не розряджати менше 12,2в 2. Заряджати тільки не в квартирі, можна на балконі 3. При першій можливості зарядити
@Роман Брудр А что за инвертер такой? Я купил инвертер на али, рассчитывая на свой автокислотник. Но, послушав видео, думаю, что зря. Убью акб и не получу то, ради чего его купил.
В паспорті більшої частини кислотників написано не розряджати нижче 12.4-12.5, особливо кальцієві. І дійсно потрібно одразу зарядити. Але хто ж ті паспорти читає?
Дякую за відео! Питання, маю ДБЖ на 5000Вт, 24в, струм зарядного 70А, є можливість вибору любого типу батарей (для Са струм заряду 15.1в). Потрібно забезпечити закінчення роботи обладнання за 2-3 хв. В нормальному режимі потужніть 1200Вт, при закінченні роботи (секунд 10) 1750Вт. Хочу встановити послідовно два кислотних "грузові" по 190А, або чотирі по 100А. Чи протримаються ці батареї в такому режимі? Далі робота на потужність біля 400-500Вт хвилин 30. Можливо щось порекомдуєте.
Поставте літієві краще 2*100Аг 12В, вони легко вам дадуть 2000 Вт без жодних питань, бо кислотні від великих навантажень швидко псуються, або переходьте на лужні, але то вже вам обирати.
Гарно дякую за цікаве та докладне відео, маю акумулятор від електророверу на елементах Boston Swing 5300, ємністю 10,6Аh на 48V з робочим током розряду 20A, замовив інвертор, буду підключати роутер з телевізором.
@Моя справа - адмін не правильно ви рахуєте, 48Вх20А=960Вт і 10.6А•годх48В= 509Вт•год. Сучасний телевізор споживає до 80Вт(мій 65" споживає 68Вт і 30Вт в Еко режимі), звичайний роутер до 10Вт, тобто в сумі максимум 90Вт, далі треба знати ККД інвертора, щоб вирахувати час роботи.
Правильно ли понимаю под конец видео вы сказали что UPS который сейчас присоединяют к аккумуляторами что бы получить 220 - это нет!? убийство аккумулятора и только? то что о них говорят что там в ups все уже все есть и инвектор и фильтр это все рассчитано на те самые до 15 мин в случае с APS и не больше, правильно?
Здравствуйте. У меня Volter ИБП -300 и батарея everexeed DP-1250. Постоянно подключен hap lite и медик. Через день или каждый день включаем цирк насос отопления с потребление 100W. Этой связке четыре года. Со слов моей мамы полностью заряженной батареи хватает на один час, хотя когда купил измерял таким же розеточные амперметром и 100вт лампой нак хватало на три часа. Судя по характеристикам ИБП зарядный ток 5А те 1: десятая от ёмкости батареи. Свет с момента покупки те 4года назад до этой осени он работал в буферном режиме тк свет почти никогда не выключали. На ваш взгляд это нормальное падение ёмкости за четыре года? Если нет, то что может вызвать такое падение? Спасибо
Сульфатація акума йде від не повного заряджання або дуже глибокого розряджання. Тому акуми періодично треба обслуговувати, робити десульфатацію та заряджання окремим зарядним пристроєм. Жоден з 3 ступінчастих зарядних не робить того. Взагалі, що акум прожив стільки років в таких умовах це дуже добре
Перший день блекауту використовував 150Вт інвертор + 60ст акб. Короткочасно вмикався газ. котел і освітлення в квартирі по мінімуму. До 10,5 висадився доволі швидко. На ранок приніс з човна LiFePo 50Ah 24V і інвертор з автобуса 24/230V 2000/1000 Wt. За шестигодинні відключення, остаточний заряд батареї не знижувався нижче 82% по вбудованому індикатору. Звісно, його точність, приблизно, «від сарая до забора», але літій-полімер- то є сила!💪 «Перевірено електронікой» (с)
Питання, як до фахівця: якщо акумулятори паралельно під'єднані, то і струм розрядки можна відповідно збільшувати, формула 10% ємності працюватиме? І друге питання: якщо акумулятор одночасно розряджається і заряджається формула 10% ємності так і залишається?
Все так, при паралельному підключенні струм поділяється між акумами в залежності від їх опіру, чим менше опір - тим більше звідти піде струму, то ж як розряджати, так і заряджати треба акуми з однаковими характеристиками. І так, ідеальне навантаження на акум все одно має бути не більше 0.1С (від ємності акума).
Звичайний гелевий акум. Ще раз - я не вважаю за потрібне використовувати гелеві акуми на велику кількість циклів бо то не доцільно. Беремо вдвічі дорожче ліфер і забуваємо про акум на найближчі... Х років. Гелеві акуми доречні, коли потрібно інколи тримати щось типу серверної під навантаженням умовно 100 разів на рік, тобто використовувати за призначенням - як резервне живлення і не більше.
Дякую - багато корисної інформації. Але бажано додати практичного аналізу пропозицій продавців Power Station на ринку на прикладі AliExpress. Ось наприклад : 800W, 1110000mah. Акумулятор LiFePO4. Чи означає це, що станція може бути завантажена спаживачами загальною потужністю 800W і зможе забеспечити роботу на протязі : 800W:230B=3.5A; 1110Ah:3.5A=317годин або 13 діб?
@TV Super Чому ви множете на 12 вольт? Це ж Power Station 220-230в. Потужність 800Вт досягається при напрузі 220-230 вольт. Тоді за вашою формулою - 1110*230/800 = 319 годин. Це та сама цифра (317 годин), що і у мене в перерахунку через силу струму.
Приблизительно считают так 1110 ач*12в/800 вт = 16 часов Корректировка 16*0.7 т.к. аккум до 30% разрядится = 11.65 *0.8 т.к. инвертор вытащит только эту мощность = 9.3 часа
Доброго дня. Підскажіть маю гелевий акумулятор ssb , не найду інформацію про заряжання. До скількох вольт можна заряджати? Читаю що для гелю 13.5-13.8 в. 14.4 в йому вредно.
Привіт! Ну, як "вже розібралися"? Як все це робити, про що Ви розповідаєте? Розкажіть покроково: сюди подивитися, сюди встромити "виделку"... Що очікуємо побачити?
Дякую за відео. Але так і не зрозумів, чи рекомендується використовувати AGM акумулятори у якості джерела живлення? Сказано, що вони витримують 200-300 циклів розряду/заряду, але до якої напруги їх можна розряджати? Звичайний автомобільний максимум до 30% ємності, а AGM?
@Моя справа - адмін для теперішніх умов хочу купити AGM аккумулятор на 20 А*г для підключення двох роутерів та пари світлодіодних стрічок. Другий AGM тієї ж ємності хотів у парі з інвертором використовувати для підзарядки ноута. На блоці блоці споживання ноута вказано таке: 19,5 В, 3,33 А, 65 Вт. Чи буде працювати така система? При звичайних умовах від 220 В ноут заряджається десь за годину. Вже хотів замовляти ці батареї, але не впевнений, що зробив правильний вибір. Також є питання щодо зарядки AGM. Автомобільний АКБ я заряджаю зарядкою Forte. Звичайна зарядка, не імпульсна. Є амперметр. Точно так заряджати? Виставляти силу струму 10% ємності АКБ і заряджати, доки на зарядному пристрої не загориться зелена лампа, що АКБ заряджений? Дякую за відповідь!
Те саме і ажм. Тільки deep cycle акуми можна трішечки більше розряджати. Взагалі порада для кожного акума - заряджати їх за першою ж можливістю. Проблема кислотних в тому що при постійному недозаряді або глибоких розрядах вони швидко втрачають ємність. Трохи краще тримаються гелеві. А взагалі ще краще літієві. Їх хоч не потрібно постійно заряджати на 100%, головне не розряджати в 0
Очень много противоречивой информации. Ваше мнение... На какой объем емкости можно безопасно для аккумуляторов (всех типов, кроме лития) разряжать? Кто-то говорил, что разряжать только на 20%. Или до 20%??? Можете высказать свое профессиональное мнение?
@Dkoxperia Koziukov ні, розряджати можна до певної напруги, тобто 12В на холостому ходу то 0% ємності залишилося. Отже розряджати можна десь до 12.1-12.2В хх, бо під навантаженням виміряти неможливо його напругу. То ж у кожного акума будуть свої параметри розряджання, але радять під навантаження припинити розряджання при 11.5В, бо після 10.5 В почнуться незворотні процесси
@Моя справа - адмін Ще раз... Вибачте будь ласка. Тобто 100 вiдсотково зарядженний аккум можно разряджати тiльки на 20% у середнюму? Тобто щоб залишилося 80 вiдсоткiв його емностi?
Дякую! Ні, дуже дякую. 👏 Чи можу я бути спокійним коли в мене придбано: кислотний, 12в,75 А/год, через ДБЖ (300ват) підключаю котел і роутер приблизно 150ват (і все) при умові що я правильно до заряджаю, і я планую місяця три користуватись ним при інтенсивності - один раз в день розряд до 12.5 в ? Якщо не важко, будь ласка «Да» «Ні». Ще раз дуже дякую. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍
150 Вт = 12 В*12.5 А, це з акума піде до 20 А. Межа кислотного акума без великого ризику швидко його вбити це 0.3С, тобто 75*0.3= 22 А. Тобто ваш акум витримає нормально, тобто по вашому це "ТАК" :)
Щиро вдячний! Тема розкрита рівно на стільки, на скільки це потрібно для того, щоб зробити вибір згідно своїх потреб. Я впевнений, що для більшості людей, яким цікава тема обрання комплекту для забезпечення автономії під час терористичних атак на нашу інфраструктуру, стане в нагоді! Слава Україні!
Дуже зрозуміло і чітко розказано. Дякую за пророблену роботу. Лайк з перших хвилин :)
Привіт з Узбекистану Україні, народ Узбекистану🇺🇿 на вашому боці, навіть якщо уряд нейтральний, народ на вашому боці, удачі 🇺🇦💪
Дякуємо 🥰🥰🥰🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дуже корисна інформація, та доступною мовою , дякую Вам!
А про параллельные/последовательные соединения? Там же можно, условно, большую нагрузку разделить между N акб. Или увеличить время работы. Как будет работать цепь в случае объединения разных по хар-кам банок. Знаю, что у людей нередко не одна батарея, но, при этом, используют одномоментно упорно только одну во всех случаях, меняя на следующую по достижению разряда. По текущему материалу - все неплохо. Отдельное спасибо за правильную информацию по Ca/Ca
Я не раджу без нагляду підключати паралельно або послідовно акуми, ця схема для акумів з балансуванням то нормально, всі інші буде або перезаряджати, або недозаряджати, бо то фізика. Так само і по розряду - чим потужніший акум, тим більше на нього навантаження, а всі акуми мають різні характеристики. То окрему тему мабуть треба піднімати...
Я запаралелів 2 акума по 60а,ну і нормас.Різні об'єми не бажано.
Дивився ваші відео попередні - дякую , за якісний контент і українську мову 👏🤝👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Інформативно, змістовно, послідовно та чудово викладений матеріал, дякую!!!
Чудові вечорниці, особливо буду чекати продовження. 🥇
Очень доходчиво и толково.
Дуже доступно і зрозуміло.
Дякую.
Дякую за відео, дуже інформативно й зрозуміло.
Молодець.Вот відразу чутно,шо наболіло.Берить гель,берить то берить се.Літієві дуже дорого наприклад.Дуже добре відео.
Дуже інформативне відео! Дякую. Дуже добре все розповіли.
Дуже вдячний !!! Все по полочкам ї зрозуміло !!!
Вітаю 👍 Тема акумуляторів та ДБЖ зараз актуальна. ⚡🔋🔌💡
Дякую за відео. Зробіть будь ласка тайм-коди.
Дуже добре все розкладено по полочках, супер відео, я десь на 60 відсотків вже розібрався і так, а з цим відео ще більше розібрався.
дякую!
і рекомендую відосик цей)
Дякую за працю. Інформація дуже корисна.
зрозуміло і чітко, дякую
Грамотно! Дякую! Тепер це відео буду друзям відправляти, щоб самому не пояснювати.🙂
Дуже дякую за інформативне відео!
Дякую за інформацію яка зараз дуже потрібна і головне що майже все зрозуміло! Слава Україні!
Дуже детально. Дякую .
Дякую! Все доступно пояснили
Дякую, чудове пояснення, ще й солов"їною!!
Тупо кращий . Шукав саме це відео мабуть вже неділю. Дуже вузькоспеціалізована тема. Але це саме те шо нада! Дякую
Дякую! Відео дуже цікаве. У мене два кислотно-кальцієвих і інвертор з зарядкою (овервольтаж протекшн = 15,5 В , лов вольтаж протекшн = 10 В). Поки системою не користувався , але як що і буду - то з дуже невеликим навантаженням і під контролем розряду. Ну і лайк + підписка! )
Глянув їз задоволенням. Просто мегамасив інформацію. Через кілька днів перегляну ще раз, бо переварити все не зумів. Підписка, вподобайка однозначно.
Дуже круте та розгорнуте відео. Щиро вдячний!
Питання: чи впливає якимось чином заряджання акумулятора короткими періодами (оскільки у Києві впровадили нові графіки, де енергію можуть подавати лише на 2 години)?
Залежить від акума. Літію байдуже, кислотному не дуже. Якщо у кислотного постійно буде недозаряд то буде швидка сульфатація та просідання ємності, то ж хочаб з якимось періодом його треба доводити до буферного стану. Якщо є зарядка з режимом десульфатації - заряджання імпульсами невеликим струмом, то ще краще, тоді акум швидше буде відновлювати свою ємність.
Дякую
Ваші поради дуже цінні, особливо в цей час
Недавно видел видео на англоязычном ютубе, человек распилил старый 7ач аккумулятор, и использовал его корпус напихав туда батарею из литиевых банок, добавил платку с USB разъёмами, чтобы ещё и телефоны можно было заряжать. В принципе, если посчитать батарею и проконтролировать её заряд, может быть возможно заменить обычный гелевый аккумулятор в ИБП на такой хендмейд. Видел так же видео, где человек делал себе павербанк на ноутбук 50.000 mAh, считал необходимые параметры аккумулятора.
@Кухня Лари де купити?😅
@Кухня Лари то давайте одразу посилання на тих, хто це виробляє та продає
В Академії фантастичних винаходів ( Україна) - розроблений простий, і надзвичайно дешевий АКБ з нескінченним ресурсом роботи, вистачить на три життя. Потужність 30 А/Ч на 1 кг. Тому краще зробити його самому, за копійки, ніж купляти дорогі Китайські з обмеженим ресурсом.
@draackul, литий выгоден, если нужно регулярное циклирование, для буферной работы свинец получается дешевле... Реально, лет на 15 AGM-батареи 60 ампер-часов хватает, если циклов не слишком много, а так - больше трехсот циклов они не живут, литий может раз в 10 больше по количеству циклов - но служит те же 10-15 лет... А вообще, если свинец брать, я бы лучше взял гелевый, хорошей фирмы - с ним проблем меньше...
@Ленивый AGM большой ёмкости будет дешевле? Посмотрел я цены, 200 баксов. Ну, за 60Ач может и дешевле, чем аналогичный литий-ионный, но это всё равно довольно не дёшево. Литий-ионный хендмейд на 24 банки обойдётся дешевле раза в 2-2.5, чем этот AGM. Хотя, тут кому что больше надо. Я думаю имеет место и тот и тот вариант
Здаеться що і так все це розумів..але відкрив щось нове для себе.Дякую дуже інформативно і приемно слухати.Лайк
🔱 🇺🇦 Слава Україні! Добре розтлумачення, дякую! Тема важлива, особливо з погляду малого поширення в інтернеті, а для нас зараз мега актуальна, ще було б добре чути приклади використання, можливо з порівняннями, ця тема дуже фінансово затратна, тому розумію по прикладам та порівнянням, це лише побажання.
Героям слава! 💙💛💞
Спасибо большое.
Скажите, пожалуйста, до какого безопасного напряжения под нагрузкой можно можно разряжать EFB Ca/Ca АКБ?
И второй вопрос.
Если нет возможности купить гелевый АКБ для ИБП как альтернативу лучше смотреть в сторону EFB или обычного самого дешёвого АКБ?
Технологія EFB зарекомендувала себе як більш надійна. Батареї серії EFB здатні витримувати вдвічі більше циклів заряд-розряд, можуть тривалий час працювати в недозаряженном стані без втрати ємності і швидше заряджається від генератора.
@Александр у акума ємність зменшується з часом і, наприклад, якщо ємність становить не 60Аг, а 20 Аг, то і буде відбуватися те про що ви кажете, звісно що акуми тоді потрібно заряджати меншим струмом, інколи допомогає навіть зробити дірки та залити дистиляти, але ж ви розумієте що то вже клініка? Я радив вам знайти людину з тестером акумів, або собі придбайте, щоб ви мали уявлення про стан вашого акуму і тоді самі будете уявляти що відбувається.
@Моя справа - адмінставлю не обслуживаемый АКБ 60А на зарядку 3 Ампера показывает 14 вольт примерно.Но когда стрелка уже падает на 2 Ампера то прибор показывает 15.5 вольт и слышно что АКБ шумит ( наверное уже кипит).Уменьшаю амперы до 0.5 А то вольты падают к 13.Это нормально???Можно ли его оставлять на 15.5 вольт заряжается дальше пока стрелка на амперметра не упадёт до нуля????
@Моя справа - адмін взагалі нічого не вказує що він кальцієвий.
@Pluckyew хто вам сказав що треба кип'ятити акум? Треба читати інструкції :) питайте продавця, бо кожен акум має заряджатися по своєму. До речі, кип'ятити кальцієвий акум - то подавати напругу вище 15.5 В, ви ще спробуйте знайти зарядне для того :)
Плотність це щільність. Теж вчу мову. Дякую за зміст, слухаю з задоволенням. 👍
Густина?
Дякую
Дякуємо вам, чекаємо нових тем!
Лайк автору,і підписка! Дуже доступно пояснює!
Поясніть будьлака що таке ЕFB акумулятор?
Дуже класне та інформативне відео! Я вже пожалкував, що придбав АГМ аккум замість ГЕЛь
ДЯкую за інформацію! Дуже актуально наразі
Швидкість х2. Дякую, було інформативно.
Дуже дякую. Все детально, чітко і зрозуміло. Тепер для себе в автодім точно розумію, що ідеальний варіант lifepo4. Дякую за вашу працю
Гарне відео, вдячний за працю.
35:13 Не згоден про те, що літій-залізо-фосфат не буде повністю заряджатися при 14.8 тому, що напруга заряду таких акумів - 14.6В і зарядка має на останній стадії тримати цю напругу, але сильно зменшувати струм для його 100% заряду, що і роблять більшість зарядок для такого типу акумів.
Також додав би, що якщо хочеться порівняти акуми по циклам і співвідносити їх якось, то для 100Ah ліфера з 2000 циклів треба брати в порівняння вже 300Ah agm при DOD 30% і цього буде ще навіть замало. Більшість рівняють по ампергодинам їх, що смішно і боляче водночас )).
@Dimativator Дякую Вам!
@Oleg T. краще зняти клеми. не знаю як із вимкненим, але увімкнений інвертор від такого горів, бачив в тіктоці
@Моя справа - адмін Скажіть, будь-ласка, коли заряджається АКБ, клеми (крокодили) інвертора треба з нього знімати, чи можна заряджати з під'єднаним, але вимкненим кнопкою інвертором? Це не зашкодить інвертору? Дякую
По lefepo4 все залежить від плати bms, мій акум, наприклад, може вимкнути акум, якщо йому подавати 14.7 наприкінці, хоча там є внутрішній стабілізатор. А може пропустити до фінішу. Як повезе. То ж я намагаюся заряджати 14.6 тоді завжди все добре
Автору однозначно лайк та підписка!!!Доброго вечора, додивився ваш ролик до кінця, але все ж проконсультуйте будь ласка в такому питанні. У мене є дешевий безперебійник фірми Mustek, в якого рідний малий вбудований акумулятор вже вийшов із ладу, з наступними характеристиками:
Input Rating: 220-230Vac, 2.3A, 50/60Hz
Output Rating: 220-230 Vac, 1.7A, 50/60 Hz 400 VA, 240 W.
Мені потрібно для роботи всього лише постійне живлення до роутера та абонентського блочка, в якого характеристики живлення 12V - - - 1А. Та інколи підзаряджати, коли немає світла, ноутбук із характеристиками:
Input: +19V - - - 6.32A, 120 W.
Чи можу я використовувати даний упс протягом 4 годин для цих цілей?
І який для цього найкраще мені придбати акумулятор(тобто якого типу, з якою ємністю, струмом…)?
Дуже буду вдячний за розгорнуту відповідь!!!
@Старый Пограничник я придбав акумулятор глибокого циклу Акумулятор автомобільний 4MAX DEEP CYCLE 75Ah 12V, є версія і на 50 Ah… Але думаю, що його не вистачить для такого навантаження.
@Богдан Назарук Тобто реальных 40 а\ч хватит на 4 часа с такой нагрузкой? Хочу себе купить литий ионный на 50 а\ч,думаю хватит...
@Старый Пограничник Розібрався вже сам. Переробив даний UPS під інвертор, забрав резистор опору(вже не вимикається) і пищалку зі схеми. Під‘єднав до EFB акумулятора(який придбав) на 75 Ah. Роутер, абонентський блочок, телевізор та ноутбук безперервно живить протягом 4 годин і розряджається на 40-50 %. В період подання електроенергії в дім встигаю покласти на зарядку та дозарядити до 100% (15V). Поки задоволений, так в принципі, як і хотів.
Там стоит 7 амперный аккумулятор...Даже если его поменять на 9 амперный все равно будет 12х9=108 ватт...Итого его менее чем на 1 час только хватит.
Доступно! Дякую!
Неймовірно цікавий канал! Дякую за інформацію. Тепер я знаю чому здох мій акумулятор 9А в дбж APC коли виключали світло я вмикав в нього 9Вт led лампочку і світив по 4 год в день. І він не витримав такого ставлення)
Дякую за інформативне відео!
Доброго дня. А можете порадити ДБЖ для котла газового, я купив 2 баатреї мультигель LogicPower 120ампер+55ампер. І тепер шукаю ДБЖ, щоб міг їх адекватно заряджати. Може навіть коротке відео буде, бо нас - таких шукачів, дуже багато))) Планую взяти LPE-B-PSW-1500VA хоча і підозрюю, що він низької якості
спасибо за ролик, оч. информативно. Что насчет EFB - у них нет кальция и зарядка как обычно?
дякую
Для кожного акуму треба читати інструкцію, бо всі вони різні. Беріть тестер акумів і слідкуйте за його ємністю, якщо вона стрімко починає знижуватися, значить щось пішло не так.
Спасибо за информацию!
49:28 2.25 А - это ток заряда, а не разряда, я думаю. Действительно, такие аккумуляторы ставят в ИБП 300 Вт, и они там работают. Да, слегка вздуваются, но работают. Если было 2.25
2.25А * 12В * 0.9 (КПД) = 24 Вт или меньше, если КПД меньше.
Недавно купил аккумулятор CSB 12V 9Ah , ток вот этот у него 2.44 А, а держит он 100 Вт нагрузки, а ИБП APC Back UPS ES 525, в который он вставляется, рассчитан на 300 Вт. Пока работает интенсивно - каждый день свет отключают. Но прошло 1.5 месяца.
Аккумулятор, который показывает автор видео предназначен для ИБП. Но ИБП на 24 Вт не бывает. Либо это максимальный ток заряда, либо здесь нужны дополнительные объяснения.
Так, це обмовка. 2.25 то максимальний струм заряду
Дякую за відео! Воно дуже корисне)Слава Україні! З мене лайк і підписка)
Велике дякую за відео і роз'яснення 🤜🤛🇺🇦
Підкажіть чи правильно я Вас зрозумів і порахував?
Маю споживання 250Вт/г, тривалість роботи автономно десь 3-4г.
250/12=21А*1.3=27А*1.3=35А
Виходять що бажано взяти акумулятор десь на 150А, 150*0.3С=45А або 30А при 0.2С
Спочатку планував брати AGM на 100А, але подивився ваше відео і зрозумів що тре брати більше.
Брати 1 на 150, або краще запаралелити 2 по 100А і заряджати зарядним до 20А.
Дякую Вам.
я також так порахував, але... подивись уважно з 51 мин відео. для 100 ват потрібно не 8 ампер, а 16 з врахуванням всих витрат. виходить 100 амперний аккум можна використать на виході з інвертора 180 ват взагалі. Виходить вам на 3 години використання потрібно 4 аккумулятора на 100 ампер. (це походу не враховуючи недозаряд аккума) жесть.
у мене аккум 150а, в годину використовую 150 ват +- за 3 години 450 витрачаю, за місяць використання замітив що аккум став тримати менше ємності, став бистріше розряджатись.
Скажіть будь ласка, якщо біля клеми гелевого акумулятора, підтікає гель, що це може означати, про негерметичність корпусу?
37:52
Полтергейт завівся - справа над плечем, на поличці між монітором і білим пристроєм - впав шнурок😃
Крутое видео👍👍👍и Правильное!!!
Вітаю, дякую за корисну інформацію! Прошу по можливості допомогти у розрахунку...в цілому простий свинцево - кислотний акум на 74амп.год. Є потреба у живленні роутера та блока живлення оптоволокна через інвертор, Загалом біля 18ват.год споживання. Я розумію що при повній зарядці мені його має бути достатньо протягом суток. Чи все ж таки ні? До речі зарядний пристрій 8 амп 12в з відображенням температури та вольтажу на який я орієнтуюсь щоб не опускався нижче 11.8в.
Дуже дякую!
Дуже дякую за інформацію, Два слова до вашого словникового запасу:щільність електроліту, водень.
Дякую, вже додано :)
Це те відео яке шукав. На всі 100.Лайк і підписка
В жилое помещение какой акум лучше брать, чтобы пары кислотные не вдыхать и водород не выделялся?
@Петро Вебер підійде, але ажм щоб без клапану (як ви хочете) то дуууже треба пошукати і наврядчи ви захочете його брати як почуєте ціну, бо то трохи дешевше ліферу вийде :)
@Моя справа - адмін а agm не підійде?
Літієвий
Дякую за відео. Фази у розетці! Плотність-густина, водород-водень)
@Елена Черкун густина - це для рідин, а щільність - це як багато елементів у одиниці об'єму чи площі. До прикладу: щільність розміщення отворів на пластині, чи щільність встановлення стільців у залі.
@Елена Черкун тому що ФІЗИКА. Насправді Ви поаві, стосовно електролітів використовується поняття "щільність"-калька з російського "плотность" яка стала технічним терміном як і рисунок.
Плотність - густина. 'А чому не щільність?
49:03 початковий струм (initial current) має відношення до процесу заряду, а не розряду. Це струм, який споживає батарея відразу після підключення зарядного пристрою, інакше відомий як струм запуску. Звичайно ж цей 7ah акумулятор може віддати струм більше 2А (це 0,3С) просто ємність його зменшиться при цьому в 3 рази по відношенню к 0,1С. Ви ж самі розрядні характеристики навели 47:42. І тут уже завдання того ланцюга, в якому він встановлений, не дати йому піти в глибокий розряд. Це моя скромна думка). А взагалі дякую за відео
Так, ви праві, то я "забалакався". Це дійсно струм, яким можна починати заряджання, але не перевищувати його.
Нареееешті
З усього переглянутого мною хоч один професіонал.
Підписуюсь під усим сказаним. (із невеликими обмовками 😜)
Дякую, колего !
Дякую , багато корисного почув
Категорически не согласен относительно свинцовых наливных аккумуляторов. Да они предназначены для другого, но их можно вполне допилить до работы в ибп, правда придется повозиться с зарядкой и электролитом
Также есть реле отсечки по напряжению
@Моя справа - адмін литий хорош, тут согласен и его вроде можно выкидывать он не особо токсичен. Но вы исходите из того что юзер не знает как все обслуживать.
Электролит нейтрализуется содой, на выходе безопасное вещество (с agm электролит не сольешь). Свинцовые аккумы принимают в любом металл приеме, ибо выгодно, даже продавцы аккумов скидку делают при обмене на новый
С щелочными то же самое, надо знать как обращаться, судя по описаниям металл гидрид малотоксичен и там есть никель
Ну и цена, литий дорог, есть геморрой с доставкой больших аккумов насколько я знаю, иначе могут подсунуть б у
Получается выбор тут лишь вопрос обстоятельств
@Ведроид то порахуйте скільки ви свинцю здасте і скільки літію :) акум на літії 10 кг/100 Аг, з них комірки 7-8 кг. Відходить при обережному використанні 5-7 тис циклів, якщо до 50% розряджати струмом 0.1-0.5 с. Рахуємо 7000/3 (кожен день по 3 цикли) 2330 діб. То 6.5 років... І це не економічно або не екологічно? Це один з найкращих показників! Ви кислотниками або лужними природи вб'єте в сотні разів більше, заміняючи електроліт лише один
@Моя справа - адмін у меня балкон и есть система вентиляции. А так да геморрой
@Моя справа - адмін я думал об этом, но есть нюанс, экологичность, свинец перерабатывается, а литий никуда не сдашь
Исходя из этого я посматриваю на сборку никель металл гидрид (не для ибп а как огромный прверьанк), оно имеет меньше циклов но по остальным параметром ближе к литию
Моя цель не выжать максимум, а получить удобную систему
@Ведроид я б все ж таки вам порадив взяти ліфер один раз і забути про все інше. Повірте, 17 тис грн за 100 А один раз віддати буде дешевше і простіше всього гємора, який ви отримаєте з наливними
Круто, для людей, які не вперше цікавляться інформацією, тут зібрано в одному місці основне. Єдине, про ліфер на низьких і високих температурах інформація потребує підтвердження! Якби так все було круто, всі авто акуми на них би вже перейшли. Дивився відео людей, які ліфер використовували в авто і він не працює в мінусову температуру, а влітку під капотом авто великі температури і він не працює також.
Дякую за Вам
Доброго ранку! Порадьте зарядний пристрій для АКБ з регулюванням струму, бо зараз у продажу як за правило йдуть автоматичні зарядні пристрої які більше ніж 14.6 вольту не дають!
@Реальні Гравці ого... Шось забагато для звичайної зарядки.
Користуюсь зарядний geko в буфері видає до 13.8 вольт. При зарядкі акумулятора ві 75% до 100% згідно показників зарядки видає 15,5+ вольт
Дивіться в сторону кулонів, бережків і так далі, але то все клони клонів, там як повезе. У акумуляторщиків зазвичай є з десяток девайсів і кожен з них має свою "фішку" для заряджання чогось окремого...
Молодцом!
Кислотник можна сміливо брати для інвертора, але є певні моменти
1. Не розряджати менше 12,2в
2. Заряджати тільки не в квартирі, можна на балконі
3. При першій можливості зарядити
@Роман Брудр А что за инвертер такой? Я купил инвертер на али, рассчитывая на свой автокислотник. Но, послушав видео, думаю, что зря. Убью акб и не получу то, ради чего его купил.
👍 Саме так і користуюсь (можна сказати вже давно). Акум 190А, інвертор 2500 з функцією автозарядки та автоматичним переключенням режимів роботи.
В паспорті більшої частини кислотників написано не розряджати нижче 12.4-12.5, особливо кальцієві. І дійсно потрібно одразу зарядити. Але хто ж ті паспорти читає?
Доброго, підскажіть який краще акамулятор взять на інвектор 3200, 8 ампер?
Коментар на підтримку каналу. Дуже вдячний за працю та цікавий україномовний контент.
Дякую за відео! Питання, маю ДБЖ на 5000Вт, 24в, струм зарядного 70А, є можливість вибору любого типу батарей (для Са струм заряду 15.1в). Потрібно забезпечити закінчення роботи обладнання за 2-3 хв. В нормальному режимі потужніть 1200Вт, при закінченні роботи (секунд 10) 1750Вт. Хочу встановити послідовно два кислотних "грузові" по 190А, або чотирі по 100А. Чи протримаються ці батареї в такому режимі? Далі робота на потужність біля 400-500Вт хвилин 30. Можливо щось порекомдуєте.
Поставте літієві краще 2*100Аг 12В, вони легко вам дадуть 2000 Вт без жодних питань, бо кислотні від великих навантажень швидко псуються, або переходьте на лужні, але то вже вам обирати.
Гарно дякую за цікаве та докладне відео, маю акумулятор від електророверу на елементах Boston Swing 5300, ємністю 10,6Аh на 48V з робочим током розряду 20A, замовив інвертор, буду підключати роутер з телевізором.
@Юра що саме я не вірно рахую? Закон Ома один, беріть свої значення і підставляйте
@Моя справа - адмін не правильно ви рахуєте, 48Вх20А=960Вт і 10.6А•годх48В= 509Вт•год. Сучасний телевізор споживає до 80Вт(мій 65" споживає 68Вт і 30Вт в Еко режимі), звичайний роутер до 10Вт, тобто в сумі максимум 90Вт, далі треба знати ККД інвертора, щоб вирахувати час роботи.
10*48=480 Вт, нормально, кілька годин протягне, бо тв з роутером 100-150 Вт потягне.
Правильно ли понимаю под конец видео вы сказали что UPS который сейчас присоединяют к аккумуляторами что бы получить 220 - это нет!? убийство аккумулятора и только? то что о них говорят что там в ups все уже все есть и инвектор и фильтр это все рассчитано на те самые до 15 мин в случае с APS и не больше, правильно?
Дуже актуальне відео
Добрий день! Придбав акумулятор csb gp 12170, ви можете підказати, як його правельно заряджати? ( Струм, вольтаж )
Зрозуміло! Перед вживанням збовтати)))
Взагалі бовтати треба періодично і постійно :)
Здравствуйте. У меня Volter ИБП -300 и батарея everexeed DP-1250. Постоянно подключен hap lite и медик. Через день или каждый день включаем цирк насос отопления с потребление 100W. Этой связке четыре года. Со слов моей мамы полностью заряженной батареи хватает на один час, хотя когда купил измерял таким же розеточные амперметром и 100вт лампой нак хватало на три часа. Судя по характеристикам ИБП зарядный ток 5А те 1: десятая от ёмкости батареи. Свет с момента покупки те 4года назад до этой осени он работал в буферном режиме тк свет почти никогда не выключали. На ваш взгляд это нормальное падение ёмкости за четыре года? Если нет, то что может вызвать такое падение? Спасибо
Сульфатація акума йде від не повного заряджання або дуже глибокого розряджання. Тому акуми періодично треба обслуговувати, робити десульфатацію та заряджання окремим зарядним пристроєм. Жоден з 3 ступінчастих зарядних не робить того. Взагалі, що акум прожив стільки років в таких умовах це дуже добре
Перший день блекауту використовував 150Вт інвертор + 60ст акб. Короткочасно вмикався газ. котел і освітлення в квартирі по мінімуму. До 10,5 висадився доволі швидко.
На ранок приніс з човна LiFePo 50Ah 24V і інвертор з автобуса 24/230V 2000/1000 Wt. За шестигодинні відключення, остаточний заряд батареї не знижувався нижче 82% по вбудованому індикатору. Звісно, його точність, приблизно, «від сарая до забора», але літій-полімер- то є сила!💪
«Перевірено електронікой» (с)
@Лиходій Ви праві. Я не правильно висловився. Оте PO в кінці, збило з пантелику.😉
То то ж наче не літій полімер, а літій залізо фосфат.
Лайк за відключення світла)))
Дякую, дуже цікаво, але мені здається для 100 W., 16 A , це занадто , чи з дуже великим запасом берете
Дуже пізнавально
Добрий день підкажіть будь ласка чи можна AGM акумулятор заряджати під час роботи інвентора підключеного до того ж акумулятора , дякую
Щодо ємності акамулятора не можно переливати як з банки у банку воду.
Найкраще вiдео по темi! Дякую
Питання, як до фахівця: якщо акумулятори паралельно під'єднані, то і струм розрядки можна відповідно збільшувати, формула 10% ємності працюватиме? І друге питання: якщо акумулятор одночасно розряджається і заряджається формула 10% ємності так і залишається?
@Моя справа - адмін дякую за відповідь🤝
Все так, при паралельному підключенні струм поділяється між акумами в залежності від їх опіру, чим менше опір - тим більше звідти піде струму, то ж як розряджати, так і заряджати треба акуми з однаковими характеристиками. І так, ідеальне навантаження на акум все одно має бути не більше 0.1С (від ємності акума).
Що скажете про карбон JPC ? В описі даного акумулятора досить хороші показники.
Звичайний гелевий акум. Ще раз - я не вважаю за потрібне використовувати гелеві акуми на велику кількість циклів бо то не доцільно. Беремо вдвічі дорожче ліфер і забуваємо про акум на найближчі... Х років. Гелеві акуми доречні, коли потрібно інколи тримати щось типу серверної під навантаженням умовно 100 разів на рік, тобто використовувати за призначенням - як резервне живлення і не більше.
дякую за мову й за тлумачення актуальної інформації!
Дякую - багато корисної інформації. Але бажано додати практичного аналізу пропозицій продавців Power Station на ринку на прикладі AliExpress. Ось наприклад : 800W, 1110000mah. Акумулятор LiFePO4. Чи означає це, що станція може бути завантажена спаживачами загальною потужністю 800W і зможе забеспечити роботу на протязі : 800W:230B=3.5A; 1110Ah:3.5A=317годин або 13 діб?
@TV Super Чому ви множете на 12 вольт? Це ж Power Station 220-230в. Потужність 800Вт досягається при напрузі 220-230 вольт. Тоді за вашою формулою - 1110*230/800 = 319 годин.
Це та сама цифра (317 годин), що і у мене в перерахунку через силу струму.
Приблизительно считают так
1110 ач*12в/800 вт = 16 часов
Корректировка 16*0.7 т.к. аккум до 30% разрядится = 11.65
*0.8 т.к. инвертор вытащит только эту мощность = 9.3 часа
Дякую!
Добрий вечір!
6-GFMJ-200 (12B200A4)
Підскажіть будласка шо означають ці букви?
Дякую!
Дуже цікавить думка якшо використовувати АКБ літій від електрокару, де одна пластина 3.7В 60А, зібрати на 3-4S 1P
@Моя справа - адмін Придбати зарядку для ноутів, вони зазвичай 19-20В віддають та є потужні на 80-100 Вт.
Зібрати то можна, головне чим та як заряджати :) якщо є плата балансування і нормальний зарядний пристрій, то можна все
Доброго дня. Підскажіть маю гелевий акумулятор ssb , не найду інформацію про заряжання. До скількох вольт можна заряджати? Читаю що для гелю 13.5-13.8 в. 14.4 в йому вредно.
Дякую за Ваше відео.
Привіт! Ну, як "вже розібралися"? Як все це робити, про що Ви розповідаєте? Розкажіть покроково: сюди подивитися, сюди встромити "виделку"... Що очікуємо побачити?
Дякую за відео. Але так і не зрозумів, чи рекомендується використовувати AGM акумулятори у якості джерела живлення? Сказано, що вони витримують 200-300 циклів розряду/заряду, але до якої напруги їх можна розряджати? Звичайний автомобільний максимум до 30% ємності, а AGM?
@Моя справа - адмін для теперішніх умов хочу купити AGM аккумулятор на 20 А*г для підключення двох роутерів та пари світлодіодних стрічок. Другий AGM тієї ж ємності хотів у парі з інвертором використовувати для підзарядки ноута. На блоці блоці споживання ноута вказано таке: 19,5 В, 3,33 А, 65 Вт. Чи буде працювати така система? При звичайних умовах від 220 В ноут заряджається десь за годину. Вже хотів замовляти ці батареї, але не впевнений, що зробив правильний вибір. Також є питання щодо зарядки AGM. Автомобільний АКБ я заряджаю зарядкою Forte. Звичайна зарядка, не імпульсна. Є амперметр. Точно так заряджати? Виставляти силу струму 10% ємності АКБ і заряджати, доки на зарядному пристрої не загориться зелена лампа, що АКБ заряджений? Дякую за відповідь!
Те саме і ажм. Тільки deep cycle акуми можна трішечки більше розряджати. Взагалі порада для кожного акума - заряджати їх за першою ж можливістю. Проблема кислотних в тому що при постійному недозаряді або глибоких розрядах вони швидко втрачають ємність. Трохи краще тримаються гелеві. А взагалі ще краще літієві. Їх хоч не потрібно постійно заряджати на 100%, головне не розряджати в 0
Очень много противоречивой информации. Ваше мнение... На какой объем емкости можно безопасно для аккумуляторов (всех типов, кроме лития) разряжать? Кто-то говорил, что разряжать только на 20%. Или до 20%??? Можете высказать свое профессиональное мнение?
@Моя справа - адмін Тепер зрозумiло. Дякую! Та хай Вам щастить у всьому!
@Dkoxperia Koziukov у кожного акума свої значення. Якщо акум не розрахований на глибоке розряджання (до 20%), ви його вбєте і доволі швидко
@Dkoxperia Koziukov ні, розряджати можна до певної напруги, тобто 12В на холостому ходу то 0% ємності залишилося. Отже розряджати можна десь до 12.1-12.2В хх, бо під навантаженням виміряти неможливо його напругу. То ж у кожного акума будуть свої параметри розряджання, але радять під навантаження припинити розряджання при 11.5В, бо після 10.5 В почнуться незворотні процесси
Невжеш 20 вiдсоткiв залишка емностi недостаньо?
@Моя справа - адмін Ще раз... Вибачте будь ласка. Тобто 100 вiдсотково зарядженний аккум можно разряджати тiльки на 20% у середнюму? Тобто щоб залишилося 80 вiдсоткiв його емностi?
35 мин.да в 3.. 6 утра тушить
Феєрверк с литиона ))
+ Ожоги 3..5 степени
И все что попало под...
Печатлений.....
рекомендую>)
Дякую! Ні, дуже дякую. 👏
Чи можу я бути спокійним коли в мене придбано: кислотний, 12в,75 А/год, через ДБЖ (300ват) підключаю котел і роутер приблизно 150ват (і все) при умові що я правильно до заряджаю, і я планую місяця три користуватись ним при інтенсивності - один раз в день розряд до 12.5 в ?
Якщо не важко, будь ласка «Да» «Ні».
Ще раз дуже дякую.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍
150 Вт = 12 В*12.5 А, це з акума піде до 20 А. Межа кислотного акума без великого ризику швидко його вбити це 0.3С, тобто 75*0.3= 22 А. Тобто ваш акум витримає нормально, тобто по вашому це "ТАК" :)