Tap to unmute
Таємниця смертельних портретів
Вставка
- Опубліковано 31 тра 2023
- Легендарний портрет композитора Мусоргського український художник Ілля Юхимович Ріпин (самі знаєте хто його називає Ілья Рєпін) створив за кілька днів до смерті композитора. Це закономірність чи випадок? І до чого тут вишиванка під халатом, ви помічали? Про цей та інші містичні портрети майстра - дивіться в сюжеті.
-
РОЗІГРАШ ДО 2 РІЧНИЦІ КАНАЛУ "КУЛЬТУРТРИГЕР"! - Вигравайте розкішну книгу-альбом "Історія мистецтва" від видавництва Vivat: vivat-book.com.ua/istoriya-my...
або вже зараз купуйте зі знижкою 20% за промо-кодом "Kultur"
-
Для участі у розіграші книги ви маєте:
1. Підписатись та натиснути на дзвіночок ("Все") на каналі "Культуртригер"
2. Підписатися на наш канал t.me/culturetrigger та канал Книгарка Vivat 💚 у Телеграмі - t.me/vivat_publishing
3. У пості t.me/culturetrigger/532 в Телеграмі тицьнути кнопку "Взяти участь!" щоби бот вас побачив! Як усе зробите - пишіть у ютюбі під цим відео коментар. Результати - за 2 тижні - тут і в спільноті!
-
Як нас підтримати:
Buy me a coffee (регулярна або разова підтримка): www.buymeacoffee.com/kulturtr...
Патреон: www.patreon.com/kulturtrigger
Монобанка: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz
Монобанк: 5375411409991465
Приватбанк: 4149609014116307
PayPal: kulturtrigger.channel@gmail.com
-
Чимало картин Баскії є тут: en.wikipedia.org/wiki/List_of...
-
Інста: culture_tri...
Телеграм: t.me/culturetrigger
Пошта для пропозицій співпраці й реклами: kulturtrigger.channel@gmail.com
-
Наш дружній фонд Кому Шо Треба:
Картка для зборів: 5375 4115 0647 8564
Деталі про фонд: komushotreba
Звіт: cutt.ly/bCSwqWE
-
Над сюжетом працювали Богдан-Олег Горобчук ( horobchuk) і Елла Євтушенко ( ellayevtushenko) Розваги
Дуже прикольно, що це сюжет не лише про портрет Мусоргського, але й про інші портрети. Менш відомі, але не менш цікаві. Який же геній Ріпин! Дякую за черговий сюжет про нього!
А про опери Мусоргського по Гоголю було відкриттям чи ні? )
Це було вкрай неочікувано! Ви як завжди дивуєте!
Так, в школі про це не розказували, лише одне речення в підручнику було написане мимохіть
@Александр Щекунский Дь
Щиро вдячна за цікаві сюжети вашій команді! Насправді так підло й мерзенно брехати про нашу культуру могли тільки, як Ви кажете, росіянці. Що ж так слиною бризкав панок жириновський : "Де ваша історія, де ваша культура...?" Наша культура - з нами, а от ви нащо її крадете? Чи зі своєю вже такі проблеми?
А щодо портрету Мусорського, то Ви праві, я теж вперше його побачила семирічною першокласницею у радянській музичній школі. Мою вчительку кудись покликали і я залишилась з портретом наодинці. Не маючи сили відірвати від нього погляд, розглядала. Людина якась неприбрана, хвороблива, з червоним носом. Одного разу мені вистачило, потім я дивилася лише у вікно, бо було якось не по собі. Вишиванк сорочку тоді не побачила, але загальне гнітюче враження запам"яталося.
Пригадала зараз портрет кріпосної актриси Прасков" ї Жемчугової ( художника, на жаль , не назву). Таи вона зовсім негарна, в якомусь полосатому платті, здається поряд якісь бюсти, занадто простора кімната. Якось незатишно і відчувається щось штучне, неприродне та хаотичне в цьому, начебто, парадному портреті. Виявляється це теж був предсмернтний портрет, невдовзі актриса померла при пологах.
Можливо митці відчувають наближення смерті, але їх місія- зберегти у часі образ цієї людини. І важко сказати, що їм найбільше вдається: втілити унікальний образ людини чи показати жах безжалісної смерті, що є невідворотною.
Ще раз дякую за вашу працю, бо важко бути здоровим та адекватним, коли кожного дня отримуємо такі новини, а ваш якісний культурологічний канал дозволяє відволіктись на щось вічне і прекрасне, крім того він є патріотичним. Слава Україні країні! Геооям Слава!
Чк завжди, велика вподобайка чудовому каналу! Дякую за просвітницьку роботу! Слава українським військовим! ❤️✌️🇺🇦
Героям слава! Дякуємо, що коментуєте наші відео )
Про Ріпина здається, можна слухати безкінечно! Дуже дякую за відео!
І нам так здається )) Щиро дякую за коментар! І закликаю дивитися й інші наші відео! ) А про це - розповідати друзям та поширювати у соцмережах )
Вимагаю більше сюжетів про портрети! Так цікаво насправді! Більше!!! :)
Замовляйте про конкретні, а то що ж ви ;) Ну і ми вже робили про портрет Мурашка, це улюблений Богданів-Олегів портрет пензля Ріпина, між іншим!
@Культуртригер немає у вас відповіді про Художників із Кримського Краю,про митців культури: вишивки/ ткацьства в Криму. Художник Айвазян# Айвазовський не може бути
одним єдиним
із плеяди інших Культурних
митців серед жінок та чоловіків. Про дітей,- ви ніц не розповідаєте.
Коли дивлюся на портрет Модеста Мусоргського, вспоминаю дитинство, муз школу, клас муз літератури, і в голові звучать мотиви з опери Борис Годунов. Портрет висів на стіні, я на нього дивилася, дивувалася чому він так виглядав хворобливо? Тепер розумію, чому. А вишиванку тільки зараз побачила. Завдяки вам! 💙💛✌️Дякую!
Дякую вам за коментар ) Бачте, всі ми дещо з дитинства цікаве повиносили ) хіба ж не приємно пригадати? ))
Вишиванку тільки тепер і я помітила, але обличчя, спите і хворе, самого Мусоргського ніколи не подобалося.
А я в художній школі навчалася ) і теж дивувалися, чому він таким неприбраним Мусоргського написав, просто заради живописних ефектів? ))
зараз мені здається, що композитору вже було все одне а Рєпіну хотілося встигнути залишити від нього щось для себе. Це дуже живий портрет.
Я теж вперше помітила вишиванку під халатом композитора, хоч портрет пам'ятаю з дитинство. Нашу увагу ніхто на це не привертав. Дякую за вашу просвітницьку діяльність. Дуже цікаво
Дай Боже здоров'я Вам і вашій команді Культуртригер. Завжди цікаво, з нетерпінням чекаю наступних випусків!
Щиро дякую за ваш коментар! Дивіться й інші наші відео, а про це закликаю розповідати друзям ))
Інтригуюча сьогодні тема. Дякую, що не притягували містику за вуха. Портрет Мусоргського геніальний. Завжди навіював мені сумні спогади про останні дні життя мого діда - такого ж кремезного, сильного, схожого на Тараса Бульбу, і змученого старістю і хворобою.
Ох, співчуваю вашій, нехай і давній, утраті. Так, портрет вражає. Але суб"єктивно портрет Миколи Мурашка люблю більше )
Як завжди корисно і цікаво. Щось подібне було колись в літературі. Але це ступінь вище. Чекатимемо на нові Ваші дослідження. Най вашу команду Господь береже.
Щиро дякую за таку високу оцінку ) Розповідайте про наші відео друзям! )
Дякую! Вважаю Мусоргського талановитим композитором, надзвичайним симфоністом!
Так, композитор він доволі цікавий на рівні решти кучки )
@Культуртригер ні, не на рівні. Він був найталановитіший, потім Бородін, Римський-Корсаков. Балакирів і Кюї - уже, такоє.
Йой, як же цiкаво i корiсно! Дякую, пане Богдане-Олеже!
Будь ласка ) Дивіться й інші наші відео, розповідайте про це друзям ))
Вподобайка для підтримки🥰 та просування каналу. Так тримати!!! 👏💙💛
Хай🌻🇺🇦 UAclips
Дууууууже цікаво🔥🔥🔥
Цей портрет Мусоргського, бачила зі школи, мені він подобався, мабуть тим що натурально і реально виглядав композитор. На вишиванку не звертала уваги, і самої біографії не знала. А от завдяки вам, все зрозуміло, чому такий пригнічений і втомлений був на портреті Модест.
Смертельно втомлений, я би сказав...
Він тоді лікувався від лихоманки у лікарні, там і написано портрет
Звісно можна все пояснити раціонально: портрети зазвичай пишуть з дуже відомих і видатних особистостей. А успіх і відомість часто приходять до людей не одразу. Тож і портрети часто писані з людей вже не надто молодих. Поважний вік, проблеми зі здоров'ям, закат життя... Але будь-які раціональні пояснення не зменшують містичного враження від цих дивовижних картин.
Десь таке ж відчуття ) Насправді дивовижно як ці обставини поєднуються з авторським реалістичним задумом. Адже ці картини насправді не компліментарні, портрети не парадні. І це цінно )
Дуже цікава розповідь! Як завжди взнаю дуже багато нового. Не перестаю радити такий цікавий канал своїм знайомим
Щиро дякую за ваш коментар! Дивіться й інші наші відео, та й про це закликаю розповідати друзям ))
@Культуртригер Неодмінно!
Дуже очікувала на цей сюжет і ось він стався 🤗 Як завжди цікаво та пізнавально. Окрема вдячність за те, що окрім опису витворів мистецтва та детальнішому розгляду моделей полотен, окрему увагу приділяєте контекстам, в яких були написані роботи 🤍
Дякую за ваш коментар ) Контексти дуже важливі й вони чимало прояснюють. Тому ми від них не тікаємо, а розкопуємо як уміємо )
@Культуртригер у вас дуже талановито виходить ☺️
Щиро дякую за Вашу працю!
Завжди цікаво дивитись, дуже крутий контент створюєте! Дякую ❤
Щиро дякую навзаєм за ваш коментар!
Цей портрет Мусоргського мене завжди дивував. У кабінеті музики я побачив його у 5 класі, він дуже відрізнівся від інших. Волохатий, розхистаний, з хворим обличчям, але такими живими очима, поряд з охайними, «вилизинами» портретами інших композиторів. А от вишиванку я помітив лише у вашому відео, точніше вишивку я помітив майже одразу, але повірити в те, що російський(!) композитор зображений у вишиванці(!), такого я навіть припустити не міг
Дякую за вашу роботу!!
Щиро дякую навзаєм! Дивіться інші наші відео й розповідайте про це друзям ))
Чудеса чудові! Репродукції портрету Мусоргського бачила 100500 разів, але ніколи не помічала вишиванку, мені дуже прикро... Обличчя, очі, волоси, халат - все відбилося в голові і закарбувалося у пам'яті, а вишиванка ні! Велика подяка вам, як ви вмієте розвернути кожне мистецьке явище іншими, нестандартними сторонами! Взагалі все відео надзвичайно цікаве та креативне! 🌻
Щиро дякую за таку високу оцінку ) Відверто кажучи, сам довго не помічав вишиванку, для самого це стало відкриттям ) тим приємніше, що не я один )))
Дуже цікаві розповіді і про художників, і про героїв картин. Натхнення Вам до нових сюжетів ❤❤❤
Дякую за цікаву і змістовну оповідь, подивилася на нібито добре знану картину новими очима.
Супер, раді цьому ))
Дякую за цікаву розповідь. Поки ви не звернули мою увагу дійсно не помічала цю вишиванку. Як в портрет Шевченка у картині "Не очікували". Дуже сумнв історії життя як і Мусоргского так і інших персоналій вашої розповіді.
Таке життя. Зате всі ці герої - видатні митці, як не крути. Просто жили в кінченій державі, яка їх не цінувала
Чудово, як завжди! Колосальна робота! 👍Ви неперевершені в своїх цікавих оповідях! 👍Це треба показувати на заняттях живопису в художньому закладі.
Котик мімішний😂
О так, котик дякує за оцінку його мімімішності )))
Чому тільки в художніх закладах? В звичайних школах !
@Daria Orlova я не проти😊
Вподобайка. Дуже цікаво, навіть мені, дилетанту. Дякую. Миру нам всім.
Пане Горобцю, дякую за чудову розповідь. Як завжди - цікаву та корисну.
Шикарнючий сюжет!!! 👏👏👏
Браво! Дякую!❤
Портрет бачила і мене завжди бентежив непризентабельний вигляд композитора. Тоді пояснювали це заглибленням у творчість і зневагою до побуту.
Не перестаю дивуватись, як ви вмієте висвітлювати невідомі деталі в відомому і цікаво про це розповідати!
Дуже цікавий випуск, подивилася із задоволенням! Ріпин - майстер портретів💙💛
Дякую. Не помічала раніше вишиванки у Мусоргського . Ви просто відкриваєте нам очі.🥰
Дякую, Ви незрівняні❤
А М.Мусоргський в Тернополі в 70-80- ті "висів, як бабусин піріжечок". Навіть навезені "русские музработники" не могли повішати "такой родной образ" в нас, де і тоді в свідомості переважали західні цінності.
Дякую за те, що звернули мою увагу на вишиванку у Мусоргського! Я давно знаю цей портрет, але ніколи не помічала іі…. Успіхів вам у вашій роботі!
Щиро дякую! А як вам історія про 2 українські опери? :))
А ви пам'ятаєте цей портрет Мусоргського? Знали його містичну історію? )
Ні. Спасибі, що розповіли.
Портрет та історію його створення знала, як і біографію композитора, а от на вишиванку й справді не звертала уваги
У дитинстві склалося враження, що це якійсь скажений дядько, що писав нудну музику))
Портрет Мусоргського зі школи пам'ятаю, але не знала про його історію.
Дякую за вашу працю, за просвітницьку діяльність. Слава Україні!
Героям слава!
Добрий канал, дякую.
Щиро дякую за ваш коментар! Дивіться й інші наші відео, а про це закликаю розповідати друзям ))
Дякую, за, як завжди, цікавий і корисний контент!
Успіху і розвитку вашому каналу)
Цікаво,як завжди!
Дякую вашій команді,Богдане - Олеже.З нетерпінням чекаю нас-
тупних розповідей і бажаю вам
з Еллою якомога швидше зібрати
до гурту 100000 підписників-при-
хильників вашої творчості.
Дякую!
💙💛 Репродукцію портрета бачила роками з дитинства в музичній школі... не подобався забуханий вигляд портретованого. 🎨
Пізніше побачила оригінал, який виконаний майстерно. 🎨🎨🎨
Дякую за відео!❤ колись давно читала про цей портрет композитора, але містичного акценту на роботи Ріпина там не згадували. Дуже цікаво подаєте❤❤ із задоволенням приймаю участь в розіграші «Історії мистецтва», вона вже давненько лежить у списку бажаних☺️
Щиро дякую за ваш коментар! Дивіться й інші наші відео, а про це закликаю розповідати друзям ))
Дякую!
Фантастична обізнаність у темі!
Не перестаю дивуватись.
Щиро вдячна за ваші випуски 🙏 Відтепер картини, про які ви розповідаєте, наповнюються для мене ще більшим сенсами та нюансами 😍
Дуже дякую за такий чудовий контент.
Як завжди неперевершено!
Щиро дякую за таку високу оцінку! Розповідайте про наші відео друзям! )
Дякую, неймовірно цікаво! Мабуть мало хто розгледів вишиванку на портреті Мусорского, бо ж висів він завжди дуже високо! Такі детальні розбірки картин важливі для нас, бо допомогають зрозуміти містецтво ширше. Як мало прожив композитор, шкода. Але алкоголізм - це біч нереалізованих, страждаючих...
Дякую за вашу працю. Завжди цікаво дивитись. Вишиванку у Мусорського теж не помічав раніше
Дякую за просвітництво! Все можна подавати цікаво, у вас це виходить супер! Треба популяризувати нашу культуру, як то кажуть «нести в маси» і особливо за кордоном! Агов, міністр культури, де ви? Процвітання каналу!
Яке поєднання! І захоплююча історія, і повчальний матеріал! Дякую Вам❤
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Щира подяка Вам за Вашу працю.
Сподіваюсь, що із котиком все гаразд❤
Портрет Мусоргського пам’ятаю з дитинства. Дивувало тоді що чоловік на портреті такий неохайний. Бо ж зазвичай люди на картинах гарно вдягнуті. Було його дуже жалко
Із ним усе супер, це ми з Еллою мусили його залишити на родичів для закордонної поїздки. Але він почувається не менш, а то й більш чудово, ніж завжди )
Ніколи за життя😮 не звертала увагу,не помітила...вишитої сорочки на Мусоргському.
Скажіть це дивовижно! Я не певен, що на репродукціях її відтворювали. А тут - варто лише придивитися - і такий сюрприз! )
Чекатимемо нових відео, а зараз як завжди дякую за вашу працю, вона завжди є актуальною
Слава нації!!!
Дякую за пізнавальне відео.
Вподобайка від мене❤❤❤❤
Дякую за прекрасний розіграш на чудову книгу
Дуже круто! Багато драми,схоже,було повсякденням,а от Чуковський жартує настільки схоже на Хармса,що мимоволі згадуються оповіді про російськіх писателів,авторсьтво яких не є однозначно підтвердженим
Так, є подібність ) Щиро дякую за коментар! І закликаю дивитися й інші наші відео! ) А про це - розповідати друзям та поширювати у соцмережах )
Турбуюсь за котика! Він у вас няшечка, здоров'я йому! Дякую за все, що ви робите!
Скоріше мабуть - переймаєтеся 😊
А турбуються ті в кого пухнастик🐱 зараз.
@Daria Orlova блін, ранковий слововжиток не моє) Дякую!
Гарно, сяйно! Є щось у талановитих художників, чи скоріш у геніїв, відчувають вони чи то смерть, чи то плин життя. Стикався з цим, бо мав багато знайомих художників і скульпторів. Ті що талановиті, якимось чином вгадували у моделей їх близький кінець. Можно приписати до містики, але скоріш фізіогноміка, риси страждання заглиблюються, а вони їх ловлять для більш глибокого створення образу. Дяки.
Продовжуйте про цікаві портрети. Дякую!)
Дякую за новий випуск,дуже цікпво про прртрет Мусоргського.Навіть ніколи не придивлялася що у ньго вишиванка,тільки завдяки вам,улюбенй канал,тепер я знаю це.Дивлюся о 4 ранку,пізнаю щось нове.Дякую,Богдане -Олеже.
Ваш канал завжди цікаво дивитись! Велика вподобайка❤ і Дякую усій вашій команді за чудовий контент💙💛
Люблю слухачи про картини, це так тайомниче! Дякую вам😍🌈
Портрет відомий з дитинства, але історію про його написання не знала. Дуже цікаво! І повчально! Містичну історію про картини так швидко і не згадаєш...але відразу в пам'яті з'являється Оскар Вайльд зі своїм "Портретом Доріана Грея"
Щиро дякую, за дуже цікаву інформацію!
Завжди будь ласка ) Дивіться й інші наші відео, розповідайте про це друзям ))
Дуже цікаво. Ні, ніколи не зааважувала вишиванки. Багато нового дізнаюся з ваших передач. Дуже дякую. ❤
Тому що вишиванку замальовували, ніби сіра ганчірка замість неї була(((
Бабусин пиріжечок- ну яка гарна мова.Хай квітне український ютьюб і перемоги усім нам.
У вас чудовий цикл передач. Україна не має розкидатися своїми геніями
Схожі містичні історії склалися і з портретами дітей, наприклад, "Хлопчика, який плаче" Джованні Браголіна. Було б цікаво послухати Ваші розвідки. Дякую за Вашу роботу!
Приємно і цікаво споглядати ваші відео. Дякую! Привіт котику 🐈⬛
Котик кайфонув, напевне ) Щиро дякую за коментар! І закликаю дивитися й інші наші відео! ) А про це - розповідати друзям та поширювати у соцмережах )
Дякую за цікаву розповідь, Ріпин-геній того часу, один з найкращих митців 💖
Дякую! Ніколи не помічала вишиванку, хоча цей портрет бачила сотні разів! Дуже цікаво!
Дякую за цікавий контент,та можливість отримати чудову книгу.Люблю ваш канал:)
Дякую за відео. Вишиванку я бачила й добре пам'ятаю, але у дитинстві не вважала це чимось надзвичайним, вона здавалася цілком природньою. Може тому що сама носила й не вважала чимось незвичайним.
Ну так, можливо ) Якщо не звертати увагу на дивовижу - русскій композитор у явно нерусскій некосоворотці, а в рідненькій червоно-чорній вишиванці - то може й нічого незвичного. Але ж у дитинстві політикою не надто й цікавишся, по суті...
Дуже цікавий випуск! Дякую! Я не знала про ці портрети Ріпина. Як завжди, Ви знаходите найцікавіше.
Щиро дякую! Завжди дуже цікаві ролики. Дивлюсь з задоволенням. Пишаюся українською культурною спадщиною.
Знову пишу коментар. Я професійний музикант, але освіту отримала в радянські 70-ті. Завжди намагалася якомога більше дізнатися в сфері культури. Але саме на вашому каналі я узнаю те, чого ніде не знайдеш . Сердечно дякую , бажаю процвітання вашого каналу!
Дякуємо за вашу роботу.
Чекаємо про письменників.🎉
Цікаво і правдиво! Дякую за збагачення історії Митців культури , яка мені була мало відома
Дякую за коментар і закликаю пересилати це відео друзям!
Дякую за контент!
Люблю роботи Ріпина ще з часів дитячої художньої школи, але ніколи нам не розповідали деталі (та й я не досліджувала). Спасибі, що навчаєте мене вже у дорослому віці ;)
P.S. Вітаю з річницею, Ви робите надзвичайну справу!
Дуже цікавий та гарно викладений матеріал! Ви класні !
Дякую за працю! Ви робите велику і таку потрібну і важливу роботу! Успіхів і процвітання ❤!
Щиро дякую навзаєм!
Не помічала раніше вишиванки на цьому портреті. Сам портрет викликав дивні почуття - на перший погляд наче неохайний барін, а в очах розум та страждання. Дякую за цю надзвичайну історію!
ПС: беру участь у розіграші
Які цікаві Ваші дослідження! Бачили портрет неодноразово, але не "бачили" вишиванки! Подяка за Вашу працю, таку актуальну сьогодні.
Дякую за чудовий випуск - відбірний гумор!
Чугуївський меморіальний музей художника робив цікаве дослідження про джерела теми хресної ходи в його творчості, це, передбачувано, дитинство, але багато є й характерних, неочікуваних деталей
Цікаво ) Ну ми також досліджували трохи цю тему, так, дещо поверхово ) Суб"єктивно: Хресна хода в лісі цікавіша, ніж у Курській губернії. І задум давніший, і персона Уланова там є, і взагалі фантастичне полотне, цей смарагдовий колір лісу! Кайф ))
@Культуртригер Це 100 %!!
Так, я вчилася в музичній школі ще за срср і цей портрет добре знаю. Моє дитинство - це Горлівка, Україна. Тому вишиванка для нас було норм. Ми ж українці.
Саме так ) Дякую за це розуміння ))
Дякую! Дуже чекала це відео. Цікавезно. Портрети - неймовірні не менше, ніж історії їх написання
Обожнюю ваш канал, передивилась майже всі відео. Ви робите безцінну роботу 💪🏻🔥❤️ ніколи не помічала вишитої сорочки на портреті Мусоргського.
Цікаво, правда ж? )) Дякуємо за ваш коментар! І закликаємо поширювати це відео серед друзів!
Дякую за Вашу діяльність!
Супер класний канал!!! Люблю вас ❤
Вітаю з уродинами, пане Богдане-Олеже. Бажаю натхнення і нових ідей, без яких неможлива Ваша робота. Каналу - процвітання.
Дякую сердечно! Так цікаво Вас слухати!
Щиро дякуємо за ваш коментар! Закликаємо поширювати це відео (вайбер, телеграм, друзі), а також дивитися й інші наші сюжети )
Дякую вам за ваші чудові відео 💚 шось я так багато пропустив... Вибачаюсь 💚
Дякую! Не помічала щодо вишиванки. Але теж з дитинства дивувалась, що на портреті Мусорський мав такий,мʼяко кажучи, непрезентабельний вид
Щиро дякую за коментар! І закликаю дивитися й інші наші відео! ) А про це - розповідати друзям та поширювати у соцмережах )
Ви звертаєте увагу на деталі на картинах, які, зазвичай, більшість не помічає. Вишиванка, як і портрет Шевченка («Не чекали»)-це щось! Дякую!
Дякую за цікавий контент ❤️вже давненько підписана на Культуртригер (з дзвіночком), виконала решту умов для участі в розіграші ☑️ Хочу цю книгу
Дуже цікавий випуск! Зробіть, будь-ласка, відео по сучасності. Наприклад, про історію української паґан/блек метал музики 😅
Дякую Вам,дуже цікаво!
Такі розповіді про Мистецтво повинні тривати Вічно!
Чекаю на подальші ваші розповіді. Продовжуйте будь ласка.
Ніколи не розуміла, чому є люди,які гарно малюють, але вони не стають майстрами(-инями) своєї справи. Їхні картини не продаються на аукціонах і т.д. А тепер, завдяки вам, я потроху починаю розуміти.
Дякую! Як завжди, дуже цікаво!!!
Дуже цікаве відео, дякую за шасия спілкування з генієм!